Egy fiú növényt ültet magába, egy vasutas uszonyokat növeszt

.konyvesblog. | 2017. június 16. |

Ép testben ép lélek – tartja a mondás, csakhogy Szerényi Szabolcs történeteiben sem a lélek, sem a test nem marad ép, sőt, olykor egyik betegsége okozza a másik halálát. Egy olyan világban játszódnak az Éhség történetei, ahol egy fiú növényt ültet magába, hogy végre felhívja magára a környezete figyelmét; ahol a sikeres orvos már nem tud mit kezdeni a jólét émelyítő érzésével, végül egészen bizarr módon babrál ki hasonszőrű szomszédaival; ahol a nyugalmazott vasutas uszonyokat növeszt, mert már csak a halak világában érzi jól magát. Ahol a felső tízezer éhsége a földi javak iránt olyan mérhetetlenné nőtt, hogy szó szoros értelmében felfalják azokat, akik a társadalom alsóbb szintjein ragadtak. Bizarr történetek egy bizarr világból – ám semmivel sem őrültebbek a valóságnál, amely ihlette őket.

Szerényi Szabolcs: Éhség

Fiatal Írók Szövetsége, 2017, 112 oldal, 1600 HUF

 

Az Éhség a Kreatív főszerkesztő-helyettesének első novelláskötete: a szerző történeteiben keresi az extrém határhelyzeteket és ütközéspontokat, egyúttal a fogyasztói társadalom diszfunkcióival szemben is finom kritikát fogalmaz meg, néhol pedig a reklámosok kifelé zárt világába enged betekintést.

Olvass bele a könyvbe:

Éhség_Szerényi_Szabolcs_részlet.docx by konyvesblog on Scribd

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Ez a könyv minden kérdésre válaszol, amit feltettél sörivás előtt, közben vagy után

Mark Dredge Sör mesterkurzusa az erjesztett ital karakterjegyeinek felismerése terén segít magabiztosságot szerezni, és abban is a segítségünkre siet, hogy megértsük, hogy kerültek oda.

...
Zöld

Csányi Vilmos: Biológiailag meg lehetne hosszabbítani az életet, de nem biztos, hogy érdemes

Csányi Vilmos és Barát József Jövőpánik Beszélgetések a lehetséges határairól című kötetében a jövő bizonytalanságairól beszélget tudományos igénnyel, így szóba kerül robotosítás, a közösségek átalakulása, szülőség és szerelem, de a biológiai határaink is.

...
Zöld

Az írók jóval a tudósok előtt ráéreztek az agy működésére – interjú a világhírű agykutatóval

Dr. Scott A. Small Alzheimer-kutató érdekfeszítően írt arról, miért tesz jót nekünk az egészséges felejtés. Szóba került Salman Rushdie elmepalotája, a kreativitás és a MI, az alvás és a társadalmi felejtés szerepe, illetve a pszichopaták és a csimpánzok is. Interjú.