A mennyei prófécia folytatásából kiderül, merre tart az emberiség

.konyvesblog. | 2019. október 02. |

james.jpg

Forrás

James Redfield A mennyei prófécia című műve megjelenése óta többször is alaposan felbolygatta az olvasóközönséget, az izgalmas kalandregény formájába öltöztetett szokatlan, kihívó és mély gondolatok senkit nem hagytak hidegen. 

James Redfield: A Tizedik Felismerés

Fordította: Révbíró Tamás, Partvonal Könyvkiadó, 2019, 262 oldal, 3999 HUF

 

A kultuszteremtő írás Peru szent hegyei között játszódik, ám a folytatásban, A Tizedik Felismerésben a szerző még egzotikusabb tájakra kalauzolja olvasóit: az észak-amerikai hegyvidék vadona mellett egy másik dimenzióba is eljuthatunk – oda, ahonnan eddigi tudomásunk szerint nincs visszatérés.

A könyv főhőse minden eddiginél elképesztőbb kalandok során ismerkedik meg a Tizedik Felismeréssel, amely kiteljesíti az eddigieket: megmutatja, merre tart az emberiség fejlődése, mi a magyarázata, mi a tétje a korunkban egyre erősödő, konfliktusoktól sem mentes szellemi erjedésnek, és mit tehet az, aki saját sorsát nem akarja a véletlenre bízni.

‚Nem akarom elbagatellizálni az emberiség előtt álló, óriási feladatokat, csak azt hangsúlyozom, hogy minden egyes embernek szerepe van a megoldásban. Ha megőrizzük tudatosságunkat, ha szemünk rányílik az élet rejtelmeire, meglátjuk majd, hogy a lehető legjobb helyre kerültünk: pontosan a nekünk legjobban megfelelő körülmények közé - hogy változtassunk a világon." JR

Olvass bele: 

Redfield a Tizedik Felismeres Beleolvaso 1-23 by konyvesblog on Scribd

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.