A Weöres Sándor Centenáriumi Év következő állomása a XXIV. Bálványosi Nyári Egyetem és Diáktábor rendezvénysorozata lesz. A Weöres-mozdony július 22-én indul a Keleti pályaudvarról, és július 23-án érkezik Tusnádfürdőre. A járat témavonatként működik majd, a Békéscsabai Jókai Színház színészei Weöres életművének utolsó kötetéből, az Elhagyott versekből olvasnak fel. A versekhez a Helikon Könyvkiadó irodalmi főszerkesztője, Kovács Attila Zoltán ad irodalomtörténeti összefűzést, és szakmai hátteret.
A Weöres-mozdony július 22-én 16:40-kor, a menetrend szerinti 404. számú Corona vonattal indul, és másnap reggel 8 órára, a tábor nyitónapjára érkezik Tusnádfürdőre. A járaton ott lesz, és az Elhagyott versekből felolvas Hűvösvölgyi Ildikó, valamint Csomós Lajos és Gulyás Attila színművészek. A kötetben szereplő kihagyott darabok nem érdektelenek vagy színvonaltalanok, a szerző művészi igényességből, személyes vagy politikai okokból hagyta őket.
A táborban tematikus gyerekprogramokért, valamint a Weöres Sándor születésének 100. évfordulójára kiadott bélyeget népszerűsítő képeslap-akcióért a Magyar Posta sátrát kell keresni. Ha olvasni szeretnénk, a Magyar Teátrum színházi sátor a mi helyünk, ahol az életművet gondozó Helikon Könyvkiadó teljes életműsorozattal, valamint Weöres Sándor kortársait bemutató és Weöres Sándor színházi írásait összegyűjtő válogatással rendezi be a Weöres-olvasósarkot. A sátorban miden előadás előtt Versfélóra, fókuszban Weöres színházi témájú szövegválogatásai. A szövegrészleteket Dr. Steinert Ágota, a Weöres-életmű szerkesztője válogatta.
A Weöres Sándor Centenáriumi Év célja, hogy a XX. század egyik legnagyobb magyar költőjének rendkívül sokrétű életművét minél teljesebb és minél szélesebb körben megismertesse a közönséggel. Weöres életműve széles társadalmi kört szólít meg, művei a filozofikus mélységeket feltáró, az élet alapvető kérdéseit boncoló lírától a gyermekversek és mondókák világáig terjednek, munkásságának számos részlete mégis ismeretlen a nagyközönség előtt. A Centenáriumi Év kiváló alkalom, hogy a Weöres-hagyaték kevésbé ismert részei is reflektorfénybe kerüljenek.