Általános cikkek

Rushdie-életmű az Ulpiustól (borítómustra special)

Könyves Magazin | 2007. november 29. |
Az Ulpius kiadó szerdától péntekig látja vendégül Salman Rushdie-t, a Sátáni versekkel és a fatvával híressé vált indiai írót. A különleges alkalom az életmű kiadásának apropóján történik. A sorozat megtervezésére egy fiatal brit képzőművészt, az angol-amerikai könyvpiac talán legnépszerűbb borítótervezőjét, Jonathan Grayt bízta meg a Rushdie-életmű arculatának elkészítésével. Gray a világ legnagyobb kiadóinak (Penguin, Random House, Faber and Faber, Time Warner Books) készít borítókat, többek között olyan jeles szerzők könyveihez, mint Gabriel Garcia Márquez, Safran Foer vagy Aldous Huxley.

Mi még szokjuk ezt a borítósorozatot, mert rendben van, hogy szép és egyéni, tehát rögtön azonosítani lehet a szerzővel a későbbiekben, viszont hiányzik belőle az angol könyvekre oly jellemző visszafogottság. (Az Amazonon körülnéztünk: Salimár, Szégyen, Mór, Az éjfél gyermekei, Harún.)

Gray Rushdie-t a brutalitás felől próbálja értelmezni, semmi visszafogottság, mintha egy rémálom-sorozat lenne. A Rushdie-szövegek befogadását erősen befolyásolják ezek a borítók, mivel egy erőszakos kontextust teremtenek.

 

Salman Rushdie a Mammut Libri könyvesboltban délután négy órától dedikálja könyveit.

Hajtás után megnézheted a Rushdie-sorozatot, és értékelheted a borítókat. Persze jó lenne kézbe fogni a könyvet, forgatni, szagolni és sokáig nézni, de ezt most nem tehetjük.





TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

5 empatikus készség, ami megmentheti a párkapcsolatodat

Nincs párkapcsolat konfliktus nélkül – a kérdés tehát nem az, hogyan kerüljünk el egy összezördülést, hanem hogy hogyan kezeljük együttérzéssel. Íme öt tipp egy egészségesebb kapcsolatért.

...
Zöld

8 meglepő tény arról, hogyan hat az olvasás az agyadra

Hogyan hat egy jó könyv a memóriánkra? Milyen pszichés problémákkal szemben segít az olvasás? Az olvasás jótékony hatásait gyűjtöttük össze nyolc pontban.

...
Zöld

Meg fogsz lepődni, hogy milyen régi a reggeli kávéd

Biológusok megfejtették, hogy az arabica kávé több százezer évvel ezelőtt, természetes kereszteződés folytán alakult ki. Könyvek hírek (és kávé) mellé.