Általános cikkek scifi brit napi kötelező

Napi kötelező: Az időgép

szomszédúr | 2009. február 05. |

A földfelszín alatt. Oké, ez egyszerű, nagyjából egymillió könyv van, amiben borzalmas dolgok élnek a föld rejtekében, vagy hőseink egyszerűen csak leruccannak egy kis kalandozásra, filmekről nem is beszélve, de Herbert George Wells Az időgép-e (elolvasható itt) mégis az, amit itt kiemelünk, pusztán azért, mert akkora hatást gyakorolt a tudományos-fantasztikus irodalomra. Persze nem elsősorban az örök sötétben kannibálkodó morlockok miatt (ők inkább a horrorműfajban élnek tovább, kimagasló példa erre a pár évvel ezelőtti brit film, A barlang, ami végletekig lecsupaszítja a témát), hanem az időutazás boncolgatásának köszönhetően, ez volt ugyanis az első népszerű regény, ami ezzel foglalkozott. (Bár maga Wells korábban írt egy novellát The Chronic Argonauts címmel, ami megelőlegezte a témát.) Már csak azért is olvassuk újra a történetet, mert az első moziváltozatot egy Amerikába emigrált magyar rendező-producer, Pál György készítette 1960-ban.

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Harari az AI-ról: Soha ne idézz meg olyan erőt, amit nem tudsz irányítani

Felejtsd el a hollywoodi képsorokat az utcákon randalírozó, fegyveres robotokról, az AI valósága sokkal veszélyesebb – figyelmeztet az izraeli történész és író Harari az új könyvében, amiből a Guardian közölt exkluzív részletet.

...
Zöld

A fantáziád segít a legtöbbet az ökológiai válság ellen - Olvass bele a Világelejébe!

Folyton reménytelen elemzésekkel találkozol? Olvasnál már végre valami lelkesítőt is az ökológiai válság kapcsán? Mutatunk egy részletet.

...
Zöld

Másképp kezeli a gyerekek agya a nyomtatott és a digitális szöveget

A digitális korban a hagyományos nyomtatott médiáról a képernyőre váltás általános tendencia, mely a gyerekeket is érinti. Egy tanulmány nemrégiben rámutatott arra, hogy az agyban zajló folyamatok nem pontosan ugyanazok, amikor a gyerekek digitális eszközről vagy nyomtatott kiadványból olvasnak.