Ha ilyen a Google Glass, milyen lesz az "olvasószemüveg"? (fotó:
)Bár a jövő digitális könyvtárának indult Scribd tartalmai egy rakás különböző eszközön (laptop, tablet, okostelefon) elérhetők, a cég vezérigazgatója, Trip Adler mégis azt mondja, hamarosan eljön az idő, amikor már a kezünket sem kell használnunk az olvasáshoz. Ugyanis minden ott lesz a szemünk előtt, kivetítve.
Míg az e-könyvek általában olvashatók iPaden and iPhone-on, az online könyvtár tartalmait sem ezekre, sem Kindle-re, sem a Barnes & Noble Nookjára nem lehet letölteni. Adler viszont nem gondolkodik semmilyen hasonló hardware-ben, inkább újraértelmezné az olvasószemüveg fogalmát. Senki ne egy csak olvasáshoz használt, sokdioptriás szódásszifonra gondoljon, Adler ugyanis azt szeretné elérni, hogy még a kezünket se nagyon kelljen megmozdítani, ha olvasni szeretnénk.
Könyveket a kezünkbe fogni szerinte old school, sokkal jobb lenne, ha a hátunkon fekve, a mennyezetet bámulva is tudnánk olvasni, mert az olvasnivaló a szemünk előtt kelne életre. Arról még fogalma sincs, hogy egy "olvasószemüveggel" hogyan lehetne megoldani olyan, olvasás során nélkülözhetetlen apróságokat, mint például a lapozás, de ha rajta múlik, pár év múlva nem kell majd súlyos könyveket magunkkal cipelnünk az ágyba. Tudja, hogy ötlete kicsit őrültnek hangzik, és még nagyon messze vannak a megvalósításától, de úgy gondolja, hogy van elég e-könyvolvasó a piacon és az embereknek nincs szükségük még egyre. Inkább valami olyasmi kell, mint a Google Glass, csak sokkal intenzívebb élménnyel.
Az egyfajta könyves Netflixként működő Scridb háza táján nem ez az utópisztikusnak tűnő elgondolás az egyetlen újdonság. A cég október elején a HarperCollins partnere lett, ami annyit jelent, hogy a Scribd felhasználói havi 8,99 dollárért férhetnek hozzá a kiadó legtöbb könyvéhez.
Forrás: Salon