Áprilisban a kiemelt könyv mellett (ITT írtunk róla bővebben) számos könyv kapott Szívünk rajta-matricát: van köztük olyan, amely a terhesség időszakát próbálja elmagyarázni a gyerekeknek, de akad köztük nem-alvós mese, és olyan is, amely egy egészen modern élethelyzetet jelenít meg.
Courtney Adamo - Esther van de Paal: 9 hónap
Courtney Adamo - Esther van de Paal: 9 hónap
Fordította: Vajda Ágnes, Móra Könyvkiadó, 2019, 32 oldal, 2499 HUF
Természetesség, szépség és könnyedség – ezekkel a szavakkal jellemezte a hónap értékelője, Szél Dávid a 9 hónap című kötetet. Courtney Adamo és Esther van de Paal könyve arra próbálja felkészíteni a gyerekeket, mi történik addig, amíg megszületik a kistestvér, mi történik az anyukával, hogyan születik meg a baba és mi fog történni az első napokban. A gyerekek közben olyan gyakorlatias kérdésekre is választ kaphatnak, minthogy mikor nő ki egy baba haja, vagy hogy mikor hallja meg, ha beszélnek hozzá.
Jessica Townsend: Nevermoor 1. - Morrigan Crow négy próbája
Jessica Townsend: Nevermoor 1. - Morrigan Crow négy próbája
Fordította: Pék Zoltán, Kolibri, 2018, 380 oldal, 2999 HUF
Sokan a Harry Pottert emlegetik a Nevermoor-sorozat kapcsán, és mi is azt írtuk korábban, hogy a hatást le sem lehetne tagadni, Townsend mégsem szolgaian másolta le a varázsló univerzumot, hanem képes volt egy teljesen eredeti mágikus világot létrehozni a regényben. A kötet hőse egy Morrigan Crow nevű lány, akinek a 11. születésnapján meg kellene halnia, ám egy váratlan fordulatnak köszönhetően nagy csavart vesz az élete, ő pedig egy másik dimenzióban találja magát. ITT bele tudtok olvasni a kötetbe.
Pavla Hanácková: Miért röhög a hiéna? - Tévhitek és hiedelmek az állatok világában
Pavla Hanácková: Miért röhög a hiéna? - Tévhitek és hiedelmek az állatok világában
Fordította: Binder Natália, Manó Könyvek, 2019, 36 oldal, 3490 HUF
Állati előítéletekkel számol le egyszer és mindenkorra Pavla Hanácková kötete, amelyből kiderül, hogy a hiedelmekkel ellentétben a denevérek például nem akarják megcsapolni a vérkészleteinket, és bárki bármit állít, az utcán átinaló fekete macska sem hoz bajt senki fejére. Szél Dávid szerint a könyv „helyre tesz és okít, mindezt viccesen, érdekesen és kedvesen, csomó édes illusztrációval és okos ténnyel” teszi.
Cate Berry: Nem alszunk el! - Pingvin és Garnéla
Cate Berry: Nem alszunk el! - Pingvin és Garnéla
Fordította: Dragomán Pali és Szabó T. Annaészáros Klára, Central Könyvek, 2018, 32 oldal, 2490 HUF
Egy időben nagyot mentek azok a könyvek, melyek szerzői azt ígérték, hogy olvasásuk közben garantáltan el fog aludni a gyerek. Cate Berry könyve garantáltan nem ilyen, sőt, a lényeg épp az, hogy olvasása közben ne aludjon el lehetőleg senki sem. Álomszuszékok és estimese-fetisiszták lehetőleg kerüljék, mindenki más viszont, aki vidám, pörgős mesére vágyik, olvassa nyugodtan.
Ecsédi Orsolya: Banyavész - Kell egy csapat! 1.
Ecsédi Orsolya: Banyavész - Kell egy csapat! 1.
Könyvmolyképző Kiadó, 2018, 160 oldal, 2499 HUF
„Akinek tetszett az Egy ropi naplója-sorozat, az a Banyavészt is imádni fogja, ami ennél már csak akkor lehetett volna jobb, ha a tanár esetleg élből jófej” – véli Szél Dávid Ecsédi Orsolya kalandregényéről: ebben három gyerek veszi nyakába a várost, hogy egy boszorkánygyanús tanárnő utasítását követve egy olyan igaz mesét találjanak, amellyel megmenthetik a barátjukat.
Pásztohy Panka: Halló, mama!
Pásztohy Panka: Halló, mama!
Pozsonyi Pagony, 2018, 40 oldal, 1990 HUF
Számos gyerek számára ismerős élethelyzetet jelenít meg Halló, mama! című mesekönyvében Pásztohy Panka: Teó külföldön él, és interneten keresztül tudja tartani a kapcsolatot a Magyarországon élő nagyszüleivel. Ennek köszönhetően a nagypapája és a nagymamája sem marad le Teó életének eseményeiről, a kisfiú mindenről beszámol nekik, és a nagyszülők akár még esti mesét is mondhatnak a kisunokájuknak.