A Szívünk rajta könyvajánló program a kiemelt könyvön kívül minden hónapban matricát ad néhány különösen érdekes, izgalmas könyvnek. Ebben a hónapban matricás lett például a Pipacska és Kockapaci kalandjainak második része, amely játékosan ismerteti meg a gyerekeket a matematika alapfogalmaival.
G.V. Szapgir, L.A. Levinova: Pipacska és Kockapaci újabb kalandjai - Vidám matematika 2.
Typotex Kiadó, 2013, 240 oldal, 3600 HUF
Bánfi Csilla könyvtárpedagógus szerint ezt a kötetet az is nyugodtan kezébe veheti, aki nem ismeri az első részt. Értékelése szerint ez a könyv észrevétlenül tanít, és nemcsak a matematikai gondolkodás, valamint az alapfogalmak elsajátításában segít, de a mesék a szókincset, a térbeli tájékozódást is fejlesztik: „Ez a könyv arra készült, hogy együtt olvasson a szülő és a gyerek”.
Az Unicef gyerekértékelői a könyvet az 5-6 éveseknek ajánlják, akik „nyitottak az új (a könyvhöz kapcsolódó) játékokra és egy kis tanulásra”. A kötet negyven fejezetből áll, és az olvasók kalandosan követhetik végig a szereplők útját eltűnt barátjuk, Lufipaci megtalálásáig. Az egyes fejezetekben a kicsik mindig valami újat tanulhatnak, a rajzok pedig segítenek a történetekhez kapcsolódó feladatokban.
A Pipacska és Kockapaci kalandjainak második része a Fejleszt kategóriában kapott matricát (akárcsak az első, melyről ITT írtunk részletesen, ITT pedig bele is tudtok lapozni). A kategóriában korábban olyan könyvek kaptak helyet, mint Gévai Csilla Amíg repülünk című könyve (Baranyai (b) András illusztrációival), amely a repülők világába kalauzolja a közlekedés szerelmeseit, vagy Varró Dániel legkisebbeknek szóló mondókáskönyve, az Akinek a kedve dacos. Ugyancsak a Fejleszt kategóriában található a klasszikus gyerekversek modern átiratait tartalmazó Apám kakasa, melynek verseit Lackfi Jánosnak és Vörös Istvánnak köszönhetjük, és Palya Bea Nappali dalok című zenés verseskönyve, amely a ráhangolódást, ritmusváltást, a közös játékot segíti elő a gyerekek életében.