Könyvvel csajozz az El Caminón!

-Szűcs Gyula- | 2009. szeptember 16. |

Óriási szerencsénk van, hogy Hamlet kollégánk egyben visszaérkezett lelki és testi önmegtisztulásáról, mert az El Camino nem úri gyerekek sétája. Viszont az mindenkit meglepett, hogy Hamletünk könyvekkel csajozott. Élménybeszámoló a könyvesblog olvasói számára, további pornográf részletek a blogján.

Hamlet: P1010983

Mit olvasnak a népek az El Caminón? Biztos hogy nem Paolo Coelho Mágusát, pedig abban az ünnepelt(?) iró(?) saját spirituális utazásat és önmagára találását osztja meg a nagyérdeművel. A modernkori zarándokoknál egyértelműen a látássérült bűvészinas, Harry Potter a sláger. Főleg az utolsó rész, a Halál ereklyéi, amit angol és francia kiadásban is láttam. Népszerűek persze a jobbnál jobb Camino-kalauzok is (John Brierley könyvét pár éve itthon is kiadták de már sehol sem lehet kapni, így én angolul vettem meg), Tolvaly Ferenc Camino-könyvét viszont egy magyarnál sem láttam.

Hamlet: P1010470

Az El Caminón rengeteg ideje van az embernek. Ha hozzászokik a 6-kor keléshez, és délig-kettőig lenyomja a napi 20-25 km-es távot, délután már azt sem tudja, mit kezdjen az üres óráival. Aki nem akar magányosan az élet értelmén gondolkodni, vagy betársulni a közös főzésekbe és ivászatokba, az rendszerint kölcsönkér valakitől egy könyvet (ami legalább olyan jó alkalom a csajozásra, mint az előző kettő, mert a Camino tényleg tele van ábrándos tekintetű német és francia bölcsészlányokkal!). Vagy előbányássza a sajátját, ha már az otthonról cipelt Lonely Planetes Spanyolország útikönyvről recenziót ígért a kiadónak, és vett kinn egy Harry Pottert, amikor egy hétig kellett pihentetnie a feldagadt lábát, különben levágták volna.

Hamlet: P1010279

Van, aki Obama-életrajzzal vagy az Odüsszeiával mulatja az időt két vízhólyag kiszúrasa között, mások az Angyalok és démonokat hozták el az útra. A 800 km-t többnyire lebuszozó, hangos spanyol egyetemisták között igen népszerűek Matilde Asensi történelmi regényei, aki írt már a templomos lovagokról, az El Camino középkori zarándokairól, és a Karib-tenger spanyol kalózairól is. A baszkok, katalánok és galíciaiak kedvenc írója mégis inkább Arturo Pérez-Reverte, főleg amióta Viggo Mortensen leforgatta az Alatriste kapitányt, mert így a színész összes kardozós-baszós-partraszállós (és természetesen: Aragornosan a távolba révedő) képét rárakhatják a régi kalandregények legújabb kiadásaira.  

(A poszt ötletéért köszönet Szamárfül kollégának!)

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.