KönyvesMagazin: Itt a Star Wars-szám!

.konyvesblog. | 2015. december 08. |

 k13.jpg

Megjelent a KönyvesMagazin téli száma, mutatjuk, hogy mit találtok benne.

- Star Wars - Az új időszámítás: "2012-ben úgy zuhant rá a médiára az új Csillagok háborúja-filmek híre, akár egy féltégla. Senki sem látta, honnan jött, de nagyot csattant, és a fél internet tigrisbukfenceket vetett meg cigánykereket hányt örömében és izgatottságában. Most, három évvel később már itt vannak az új időszámítás első eredményei: az új filmek, az új játékok, az új könyvek, az új képregények, mi meg csak kapkodjuk a fejünket, ahogy a Star Wars letarolja a fél világot. Mi vezetett idáig? Mi változott? Mi lesz most? És tényleg maga a Star Wars-mennyország az évi egy mozifilm és a rengeteg könyv, vagy inkább féljünk a dömpingtől?" A magazinban gigantikus anyagban járjuk körül a SW-franchise könyves részét, és listáztuk a tíz legjobb SW-könyvet is. 

- A geek mennybemenetele: Bemutatjuk A Férfit, Aki Újrateremti A Legendát, vagyis  JJ Abramst, az új SW-film íróját és rendezőjét.

- Akinek mesék gömbölyödnek a keze alól: Portrécikkünkben Marék Veronika mindent elárult arról, hogyan jutott el a színháztól a könyvekig, és arról is, hogyan lett kultikus egy fekete borítójú mesekönyv a japán gyerekek körében. Na meg Boribonról, Annipanniról, Kippkoppról és Tipptoppról. 

- "Egész lényeddel hasonlítani és emlékezni": Mire Polcz Alaine-t és Mészöly Miklóst egymás útjába sodorta az élet, már mindketten túl voltak a legkeserűbb éveiken. A Jelenkor Polcz- és Mészöly-életműsorozatának apropóján körüljártuk 53 évig tartó, ám korántsem idilli szerelmüket. 

- Hallgatni arról, hogy mi történik Oroszországban: tilos: A Metro-könyvekkel egy komplex világot teremtett meg az orosz Dmitry Glukhovsky, akivel antiutópiáról, erősen leszabályozott mindennapokról és a biomérnökök kutatólaborjaiban születő szép új jövőről beszélgettünk. 

 - Nem akartam kampányregényt írni a mentális betegségekről: A zuhanás sokkja szerzője, Nathan Filer nyolc éven át dolgozott a skizofréniával diagnosztizált fiatal bristoli srác történetén. Mi többek közt a mentális betegségeket körüllengő tévhitekről, stigmákról beszélgettünk vele. 

- "Nem akartam megfelelni senkinek és semminek": Totth Benedekkel a első Margó-díjassal kamaszgyilkosságról, kisvárosról, káromkodásról, Cormac McCarthyról és arról, hogy ifjúsági regény-e a Holtverseny.

- Három dolog, amit nem biztos, hogy tudtál Rózsa Sándorról: Cserna-Szabó András mindent elmesél a Sömmi hősének levágott, majd eltűnt fejéről, Jókai élénk fantáziájáról, és arról, hogyan lett egy magyar betyár majdnem világhírű Hollywoodban. 

- Térképen A vége: Sétáld végig térképünkkel az új Bartis-regényt!

- Így készült: Kubiszyn Viktor: Oroszrulett

- A Sorvezetőben írók és fordítóik meséltek a közös munkáról.

- A Tárgyalásban Nyáry Krisztián dolgozókanapéja.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Lehet, hogy az álom az alvás lényege? – 3 könyv, amiben az álom fontos szerepet játszik

Bár sokszor nem tűnik többnek az alvás furcsa mellékhatásánál – és persze tudattalanunk kedvelt játszóterénél –, előfordulhat, hogy az álom valójában egy létszükséglet.

...
Zöld

A Mitágó-erdő sűrűjébe a hősök és az olvasók is belevesznek – 40 éves a modern fantasy mesterműve

Ősidőkben gyökerező erdők, újjászülető harcos hercegnők, apák és fiúk, az elme történetteremtő képessége, Freud és Jung, Tolkien, növényhorror és növényvakság a fantasyben, valamint az ember és a nem emberi világ szoros kapcsolata is szóba kerül a podcastban.

...
Zöld

5 empatikus készség, ami megmentheti a párkapcsolatodat

Nincs párkapcsolat konfliktus nélkül – a kérdés tehát nem az, hogyan kerüljünk el egy összezördülést, hanem hogy hogyan kezeljük együttérzéssel. Íme öt tipp egy egészségesebb kapcsolatért.