Könyvesblokk: Sheeran, Federer, Houdini

.konyvesblog. | 2019. augusztus 05. |

kblog_kblokkfejlec_1_1_2_5_1_6.jpg

Ezen a héten három izgalmas életrajzot ajánlunk. A könyvek segítségével egy zenész, egy szabadulóművész és egy sportoló sikerének titkaiba lehet belelesni. 

Sean Smith: Ed Sheeran 

Sean Smith: Ed Sheeran

Fordította: Novák Gábor, 21. Század Kiadó, 2019, 351 oldal, 3990 HUF

 

Ed Sheeran már tizenhárom éves korában zenélt, egy iskolai rockbandában játszott és pontosan tudta, hogy énekes és dalszerző akar lenni. Igaz, akkor még nem lehetett tudni, mennyire tehetséges, hiszen hamiskásan énekelt és még egyetlen dalt sem írt. De aztán hamar kiderült, hogy érdemes ebbe energiát fektetnie, mert egy éven belül felvett egy teljes albumot, a siker pedig nem váratott magára sokáig. Életrajzából kiderül, hogyan is zajlott ez a hihetetlen út, amit bejárt, azaz hogyan lett egy szégyenlős, dadogó kisfiúból a világ egyik legsikeresebb szólóművésze. 

Larry Sloman, William Kalusch: Houdini titkos élete 

Larry Sloman, William Kalusch: Houdini titkos élete

Fordította: Tábori Zoltán, Helikon Kiadó, 2019, 616 oldal, 4999 HUF

 

A magyar származású Houdini igazi legenda volt, a világ egyik leghíresebb és legrejtélyesebb szabadulóművésze. Elképesztő sikerének titkát próbálta feltárni Kalush és Sloman új könyve, amely pályájának bemutatása mellett egy egészen döbbenetes elmélettel is előrukkolt. Az illuzionistáról, aki minden elképzelhető gúzsból, bilincsből és zárt térből ki tudott szabadulni, nem kevesebbet állítottak, minthogy az európai nagyhatalmak és az Egyesült Államok titkosszolgálatai számára is dolgozott. Lehet, hogy tényleg Houdini volt az első amerikai szuperhős?

Mark Hodgkinson: Federer 

Mark Hodgkinson: Federer

Fordította: Pál Attila, Kossuth Kiadó, 2019, 272 oldal, 5990 HUF

 

Federerről már korábban is jelentek meg életrajzok, Mark Hodgkinson könyve azonban egy egészen különleges aspektusból mesél a sportolóról. Ez ugyanis az első olyan kötet, amely a teniszező zsenialitását nemcsak történetekkel, hanem a játéka alapján készített infografikákkal, elemzésekkel is bemutatja. Hodgkinson maga is játszott már vele, Federer nagy csodálója, ezért is döntött úgy, hogy alaposan áttanulmányozza, mi lehet a teljesítményének titka. 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Tavaszi Margó Irodalmi Fesztivál
...

Németh Gábor: Van egy ösztönös együttműködés, ha kínozni kell

Zsidó vagy? nagy siker volt a magyar kortárs irodalomban két évtizeddel ezelőtt, és azóta sem vesztett szinte semmit a relevanciájából. Németh Gábor a Margón. 

...

Esterházy Péter megmutatja, hogyan ad interjút egy kiegyensúlyozott magyar úr

Esterházy Péter idén lenne 75 éves. A Magvető ez alkalomból különleges interjúkötettel jelentkezett, amit a Margón mutattak be.

...

Nádas Péter: A Párhuzamos történetek nem tud véget érni

Nádas Péter a Tavaszi Margón sok kételyt eloszlatott a regénnyel kapcsolatban: megtudtuk, milyen volt megírni Kristóf és Gyöngyvér maratoni szexjelenetét, milyen volt a szerkesztés, sőt azt is, miért gondolta az egykori gépírója, hogy az író megőrült.

...

Milyen ma magyarnak lenni külföldön? – Nádasdy Ádám a Margón

Anglia szemmagasságból és Magyarország a szigetországból nézve Nádasdy Ádám új kötetében, a Londoni levelekben.

...

Szaniszló Judit: Annyira jelentéktelenek vagyunk, mégis mindannyiunk története roppant izgalmas

A másik ember egy bérház lakóinak életét mutatja be a covid alatt, miközben árnyaltan beszél magányról, egyedüllétről és társadalmi kérdésekről. Kötetbemutató a Margón. 

...

Spiró György: A Fogság megírása maratonfutás volt, nem ajánlanám mindenkinek

Az idén 20 éves Fogságról Valuska László kérdezte Spiró Györgyöt a Tavaszi Margó Fesztiválon.