Megjelent a Könyves Magazin őszi száma, benne rengeteg színházi tartalommal, interjúkkal, érdekességekkel. Mutatjuk is.
Címlapon Barabási Albert-László, aki elárulta nekünk, hogy a teljesítmény önmagában miért nem mindig elégséges a sikerhez, és hogy miként vezette el őt és kutatótársait egy kudarc a siker egyetemes törvényeinek felismeréséhez. A magyar származású hálózatkutató beavatott abba is, hogy miért tartott a tudományos világ reakciójától, amikor ezzel a témával kezdett foglalkozni, és milyen elméletek dőltek meg a sikeres emberekkel kapcsolatban.
Könyves magazin 2018/3.
LIBRI-BOOKLINE ZRT, 2018, 76 oldal, 15 pont + 100 Ft
Színház + irodalom
A színészekre általában valamilyen nagy szerepük miatt szeretünk gondolni, ritkán látjuk őket szövegközelben, pedig minden színház komoly olvasóklub: egy-egy színművel heteket, hónapokat töltenek az alkotók, olvasnak, elemeznek, vitatkoznak. A színházat nem lehet elképzelni irodalom nélkül, a Könyves Magazinban az irodalmat képzeljük most el fiatal színészekkel - Lovas Rozival, Olasz Renátóval, Dóra Bélával, Rujder Viviennel -, valamint Máté Gáborral, sőt kigyűjtöttük az évad számunkra legérdekesebb irodalmi adaptációit is.
További izgalmak
Az ősz egyik legjobban várt megjelenése David Foster Wallace Végtelen tréfája, melyhez a fordítók, Kemény Lili és Sipos Balázs adnak olvasási útmutatót.
Kép és szöveg kapcsolata talán egyetlen műfajnál sem olyan erős, mint a gyerekkönyvnél. Magyarországon az olvasók többsége elsősorban még mindig a szöveget keresi a könyvben, de mi a helyzet azokkal a kötetekkel, amelyek szöveg nélkül mesélnek el egy teljes történetet? Bemutatjuk a silent bookot.
Venom története szorosan összefügg Pókemberével, az október elején moziba került képregényfilm főszerepét Tom Hardy kapta. Egy képregénykarakter története a játéktól a ruhán át a saját filmig.
Interjúk
Khaled Hosseini a világ legismertebb afgán származású írója, aki 2003-ban robbant be a Papírsárkányok című regényével, és eddigi három könyve több mint ötvenöt millió példányban kelt el világszerte.
Maxim Leo családja maga a történelem, az NDK kicsiben. Az író-újságíró-forgatókönyvíró a szülei és a nagyszülei történetén keresztül enged bepillantást a keletnémet állam mindennapjaiba.
A Tárgyalásban Varró Dániel mutatja meg íróasztalát, a 15+5 rovatban Fekete Ádám író-dramaturg válaszol.