Mennyire ismered Gerald Durrellt? [KVÍZ]

Mennyire ismered Gerald Durrellt? [KVÍZ]

.konyvesblog. | 2020. január 30. |

(Kép forrása)

Huszonöt éve halt meg Gerald Durrell zoológus-író, akinek a tevékenységét még az is ismeri, aki soha nem hallott a nevét viselő vadvédelmi alapítványról, vagy még sosem járt a Jersey szigetén létrehozott állatkertben. Az a nagy szerencsénk, hogy Durrell az élete számos mozzanatát beleírta a könyveibe: a Családom és egyéb állatfajták, az Állatkert a poggyászomban, a Léghajóval a világ körül csak néhány cím a sok közül, melyeket Durrell papírra vetett. Regényeiben szórakoztató módon és személyes szűrőjén átengedve mesélt legnagyobb szenvedélyéről, az állatvilág felfedezéséről. 1925-ben született az akkori még brit gyarmatbirodalomhoz tartozó Indiában, és már egészen kicsi korától rajongott az állatokért - sőt, már gyerekként saját állatgyűjteményt hozott létre, miután özvegy édesanyjával és a testvéreivel néhány évre egy görög szigetre költözött. Már első könyve, a Noé bárkáján nagyon sikeres volt, az igazi elismerést és hírnevet viszont a Családom és egyéb állatfajták hozta meg számára, ami főleg azért volt fontos neki, mert a jogdíjakból újabb és újabb expedíciókat tudott finanszírozni. Több fajt is elneveztek róla, ezek között akad mongúz és molylepke is. Durrell életéről néhány éve ITT írtunk bővebben, most viszont arra gondoltunk, ha van kedvetek, teszteljétek velünk, mennyire ismeritek Gerald Durrell életét és könyveit! 

Loading...

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

MARGÓ
...

Milanovich Domi: Arra kell figyelnem, hogy a nehéz érzésekben is önmagamat megtartva legyek jelen

Milyen út vezet a nemi identitás elfogadásához? Milanovich Domi a Margó Könyvek podcast legújabb vendége.

...

Kirsten Thorup dán író: El kell dönteni, hogy a hatalom vagy az ellenállás oldalára állunk

Egy rendszer kegyetlensége mindig a kis lépésekkel kezdődik – figyelmeztet interjúnkban a dán író. 

...

Egy állat, ami az ember hibájából pusztult ki – Sibylle Grimbert francia író elképzelte az utolsó egyed történetét

Az utolsó egyed című regényről, háziállatokról és klímaszorongásról beszélgettünk. Interjú. 

...

„Ahonnan én jövök, ott nem írnak könyveket” – Bruno Vieira Amaral portugál íróval beszélgettünk

Hogyan határoz meg minket a származásunk? És mit jelent újraírni a múltat? A portugál Bruno Vieira Amarallal beszélgettünk. 

...

Hol találkozik a foci és a gaming az irodalommal? Interjú Tonio Schachinger osztrák sztárszerzővel

Mi a közös a számítógépes játékokban, a fociban és a könyvekben? Tonio Schachinger elárulja.

...

Babarczy Eszter: Volt egy apám, aki nem volt, és volt egy apám, aki félelmetes volt

Babarczy Eszter mesélt betegségről, gyászról és őszinte szeretetről. Interjú.

2025 november 15.
Budapest Music Center
Mátyás utca 8.

Első alkalommal rendezi meg nonfiction könyvfesztiválját, a Futurothecát a Könyves Magazin. 2025. november 15-én a Budapest Music Centerben fellép a brit szám- és nyelvzseni Daniel Tammet, az időtudatos norvég geológus, Reidar Müller, a dán klímapszichológus, Solveig Roepstorff és a spanyol sztár agysebész, Jesús Martín-Fernández, Orvos-Tóth Noémi és Meskó Bertalan. Az olvasás segít megérteni összetettebb kérdéseket, problémákat vagy folyamatokat, amelyek a jövőnket alakítják. A Futurotheca – A jövő könyvtára olyan témákat, szerzőket és könyveket emel a fesztivál középpontjába, amelyek megismerésével olvasóként alakíthatjuk a jövőnket.

Program

Támogatók