A boszorkány seprűje jó csillagzat alatt született

A boszorkány seprűje jó csillagzat alatt született

.konyvesblog. | 2019. november 08. |

Bár könyvet nem ítélünk meg a borítója alapján (ezt mostanra már jól megtanultam), de gyerekkönyvek esetén ez alól gyakran kivételt teszek. Mert ha felolvasok egy könyvből, akkor igenis fontos, hogy milyen kézbe venni, hogy hogyan néz ki, amikor még csukva tartom, és megy az alkudozás, hogy ma este akkor most egy vagy két mesét fogunk elolvasni, és hogy a tegnapi félbemaradt mese befejezése az most beleszámít-e vagy sem. Szóval a külcsín igenis fontos, ahogy aztán belül is, az illusztrációk, a rajzok, a betűk típusa és mérete mind-mind része lesz az olvasási élménynek. Főleg, hogy az „olvasók” fele a szemével nem a szöveget fogja figyelni, hanem a lapokat. 

M. Kácsor Zoltán: A boszorkány seprűje, ill.: Horváth Ildi

Kolibri, 2019, 84 oldal, 2699 HUF

 

M. Kácsor Zoltán A boszorkány seprűje című könyvét Horváth Ildi illusztrálta, és a közös munka jó csillagzat alatt született. A történetek és a rajzok segítik egymást, a borító gyönyörű, a címekhez választott betűtípus szabálytalan és „muris”, de nincs túltolva. Szerethető az egész könyv, még mielőtt belefognánk az olvasásba. 

Aztán amikor odajutunk, hogy a történetekre kerül a sor, kiderül, hogy klasszikus mesék átirataival van dolgunk. Nekem ez, bevallom, nem esett le az elején. Sőt, még morgolódtam is magamban a második történet után, hogy nincs új a nap alatt, aztán rájöttem (mert elolvastam a hátsó borítót), hogy tudatos szerzői döntésről van szó. A megszokott, jól ismert mesék újragondolásáról. Úgyhogy innentől kezdve már jobban élveztem a sztorikat, aztán mire a tüzét vesztett sárkányhoz értem, már kifejezetten szerettem is őket. 

A szerző és az illusztrátor a felnőttek szórakoztatásáról is gondoskodik (hála nekik érte), így például A kísértet lepedője című történetnél egy pillanatra Anonymus mester is megidéződik. Nem lövöm le a poént, de annyit azért jó tudni, hogy ha arra gyanakszunk, kísértetlakta helyen lakunk, csak arra kell figyelni van-e mosógép a közelben, és máris nyugodtabban térhetünk nyugovóra. 

Összességében kedves kis könyv A boszorkány seprűje. Nem jár hozzá egetrengető katarzis, se térdcsapkodós poénok, de a maga módján kifejezetten szórakoztató. Esti meseként, vagy hatéves körüli gyereknél együttolvasásra, az önálló olvasás próbálgatására kifejezetten nagyon alkalmas kis könyv.   

Szerző: Gyurkó Szilvi

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Hírek

Elveszett bibliai fát támasztottak fel egy 1000 éves magból

A Bibliában szereplő fa magját a Júdeai-sivatag egy barlangjában találták. Olyan növényről van szó, ami lokálisan kihalt, a Bibliában viszont többször is említik a gyógyító hatása miatt.

...
Zöld

A barátságaid is lehetnek mélyebbek és bensőségesebbek – olvasd el, hogyan

Cziglán Karolina pszichológus Elfogadó kapcsolódás című könyvével abban igyekszik segíteni, hogy a kapcsolatainkban merjünk sebezhetőbbek lenni, legyen szó barátságról, szülő-gyerek viszonyról vagy párkapcsolatról. Mutatunk egy részletet a kötetből.

...
Zöld

A zöld tea szuperegészséges, de nem csodaszer – 5 könyv a teázásról

A zöld teának nemcsak az illata elbűvölő, de számos nagyszerű hatással is számoltatnak azok, akik rendszeresen fogyasztják. Bemutatjuk a frissítő itallal kapcsolatos tényeket és mítoszokat, aztán ajánlunk öt könyvet a teázás szerelmeseinek.