Ezeket a gyerekregényeket még épp el lehet olvasni a sulikezdésig!
ro

Ezeket a gyerekregényeket még épp el lehet olvasni a sulikezdésig!

-

Ezúttal olyan gyerekkönyveket válogattunk a friss Könyvesblokkba, amelyeket augusztus utolsó hetében - a szeptemberi iskolakezdés előtt - még épp el lehet olvasni.

Amelia Mellor: A világ legnagyobb könyvesháza
Ford.: Cséplő Noémi, Manó Könyvek, 2022, 344 oldal
-

Pearl és Vally Cole egy könyvesboltban él. Méghozzá a világ legnagyszerűbb, legkülönlegesebb, legvarázslatosabb könyvesboltjában, a Cole Könyvesházban, ahol minden nap új csodákat kínál: bűbájjal töltött cukorkák, beszélő papagájok, télikertté varázsolt dzsungel, saját zenekar, teázó, maguktól mozgó polclétrák és persze temérdek könyv. Amikor Pearl és Vally megtudják, hogy édesapjuk egy ördögi csere miatt kockára teszi a Könyvesházat és a saját életét, a testvérek azonnal cselekszenek, és hamarosan veszélyes-varázslatos kalandok közepén találják magukat. A feladványok megoldásában nem csupán az eszüknek, de a szívüknek is a helyén kell lenniük, ám a játékban, ha nyernek, megmenthetik a Könyvesházat és az édesapjukat. Ha elbuknak, a Könyvesházzal és édesapjukkal együtt a velük kapcsolatos emlékeiket is elveszíthetik.

Joya Goffney: Bocs, hadd bőgjem ki magam
Ford.: Sepsi László, Kolibri, 2022, 369 oldal
-

Érezted már valaha úgy, hogy kicsúszik a lábad alól a talaj? Hogy egyszerűen tehetetlen vagy, és nem tudod irányítani az életed? Ha igen, nem vagy egyedül. Quinn mindenről listát vezet az életében - a napokról, amikor bőgött; a fiúkról, akiket megcsókolna, és a dolgokról, amiket sosem vallana be senkinek. Azzal, hogy kiírja magából a problémáit, nem kell megbirkóznia velük a való életben. Egészen addig, amíg valaki el nem lopja a naplóját. Joya Goffney egy kelet-texasi kisvárosban, New Waverlyben nőtt fel. Középiskolás korában folyton kihívások elé állította magát rizikós listákkal, amelyekben olyan ijesztő dolgok szerepeltek, minthogy: "ölelj meg egy random fiút" vagy "egyél meg egy tücsköt" - ez inspirálta a Bocs, hadd bőgjem ki magam megírására is. Szenvedélyesen érdeklődik a feketék szociálpszichológiája iránt, így beiratkozott a Texasi Egyetemre, és Austinba költözött, ahol a mai napig él.

Rosanne Parry: A farkas, akit Vándornak hívtak
Ford.: Rét Viktória, Pagony, 2022, 200 oldal
-

"Sebesnek neveznek, mert én voltam az első, aki fölállt és járt. Bárhová visz is a lábam, néhány kör után mindig visszatérek az odú közepére, abba a mélyedésbe, aminek otthonszaga van, olyan szaga, amiből sosem elég." Ám Sebesnek mégis el kell hagynia az otthonát, miután egy ellenséges farkasfalka támadja meg a családját. Útja során rengeteg veszéllyel kell szembenéznie - erdőtűzzel, vadászokkal, autópályával és az éhséggel -, mielőtt új névre és otthonra lelne. Lebilincselő olvasmány a túlélésről és a családról, igaz történet alapján. A regényt Mónica Armio illusztrációi teszik még élethűbbé.