- Egy nemrégen elkészült kutatásban arra voltak kíváncsiak, hogy mennyire van hatással a gyerekek helyesírására az, hogy nagyrészük manapság szinte csak számítógépen ír. Nem túl meglepő, hogy kiderült, egészen másfajta helyesírási hibákat követnek el a tanulók most, mint akár húsz évvel ezelőtt. A gyakori hibák között szerepel a rossz mondatszerkesztés, amely annak tudható be, hogy a diákok előszeretettel vágnak ki és illesztenek be mondat- és szövegrészeket, amiket aztán nem olvasnak át elég figyelmesen. Gyakran hiányoznak a mondatkezdő nagybetűik, ami amiatt lehet, hogy a Wordben megszokták, hogy az automatikusan nagybetűre vált, ha új mondatot kezdnek. Gyakran értelmetlen vagy oda nem illő szavakat használnak, amiket valószínűleg szintén a Word helyesírás ellenőrzőjének ajánlására hagynak a szövegben.
- Az Economist cikkében Marcus Tanner könyvét üdvözli, aki The Raven King: Matthias Corvinus and the Fate of His Lost Library (A holló király: Corvin Mátyás és elveszett könyvtárának sorsa) című könyvében Mátyás elveszett corvináinak kalandos keresésének történetét eleveníti fel. A tanulmánykötet remélhetőleg a laikusok számára is érdekességekkel szolgál.
- A vallomások idejét éljük, már itt a blogon is elárultuk, milyen könyveken alszunk el, milyen könyveket utálunk, a Telegraph most kedvelt angol szerzőket kért meg, hogy egy videóban ismerjék be, melyek azok a könyvek, amiket szégyen, de még nem olvastak. Az ötlet szerintem nagyszerű, végre néhány író, aki nem pózol, bevallják, hogy nem olvasták el a világ összes könyvét: