Plagizálással vádolják Stephenie Meyert - VIGYÁZZ, SPOILER!

.:wendy:. | 2009. augusztus 05. |

Egy igen kevéssé ismert író, bizonyos Jordan Scott perelni készül a Twilight-könyvek sikerszerzőjét Stephenie Meyert, mert állítása szerint Meyer ellopta A szerenád című könyvének fejezeteit és felhasználta azokat 2008-as Breaking Dawn (Hajnalhasadás) című regényében. Scott 2006-ban jelentette meg még tizenéves korában írt könyvét, de arról nem nagyon vannak adatok, hogy hány példányban kelt el a könyv.

Meyer kiadója természetesen cáfol: a vádak alaptalanok, hiszen az egész Twilight Saga Meyer saját ötlete és alkotása, Meyer nem is tudott A szerenád létezéséről. A 2008-ban megjelent Breaking Dawn az Alkonyat-széria sorban negyedik kötete, amelyben a főszereplő Bella hozzámegy Edwardhoz és igen nehéz terhesség után életet ad első gyermeküknek, és boldogan él immár vámpírként. Scott a könyvben található esküvői, valamint tengerparton szexelős jelenetekről és az egyik szereplő vámpírrá válásáról szóló beszámolójáról állítja azt, hogy azok eredetileg az ő regényében voltak olvashatók, sőt azt is hasonlóságként emelte ki, hogy mindkét könyvben "szerelmemként" szólítja a főhős a feleségét. Scott elmondása szerint nem anyagi, hanem erkölcsi elégtételre vágyik.


 

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Lehet, hogy az álom az alvás lényege? – 3 könyv, amiben az álom fontos szerepet játszik

Bár sokszor nem tűnik többnek az alvás furcsa mellékhatásánál – és persze tudattalanunk kedvelt játszóterénél –, előfordulhat, hogy az álom valójában egy létszükséglet.

...
Zöld

A Mitágó-erdő sűrűjébe a hősök és az olvasók is belevesznek – 40 éves a modern fantasy mesterműve

Ősidőkben gyökerező erdők, újjászülető harcos hercegnők, apák és fiúk, az elme történetteremtő képessége, Freud és Jung, Tolkien, növényhorror és növényvakság a fantasyben, valamint az ember és a nem emberi világ szoros kapcsolata is szóba kerül a podcastban.

...
Zöld

5 empatikus készség, ami megmentheti a párkapcsolatodat

Nincs párkapcsolat konfliktus nélkül – a kérdés tehát nem az, hogyan kerüljünk el egy összezördülést, hanem hogy hogyan kezeljük együttérzéssel. Íme öt tipp egy egészségesebb kapcsolatért.