Az ember a Fellegvárban című regényével Philip K. Dick 1963-ban elnyerte a rangos Hugo-díjat: ebben a tengelyhatalmak nyerik meg a második világháborút, cselekménye középpontjában pedig a Nehezen vonszolja magát a sáska című regény áll. Utóbbi egy olyan világról szól, amelyben a szövetségesek nyerték meg a háborút. Philip K. Dick szerint az alternatív valóságokról vallott téziseit nagyszerűen bizonyítja Az ember a Fellegvárban, ugyanakkor ez csak egy változata azoknak, melyek létezésében PKD a fenti videó szerint nagyon is hitt.
Kapcsolódó anyagok
Ha ezt a világot rossznak tartod, meg kellene nézned a többit - 1977-ben ezzel a címmel tartott beszédet egy franciaországi konferencián, amely abban a megállapításban összegződött, hogy lényegében egy számítógép vezérelte univerzumban élünk. Utóbbiban egyes variábilis elemek változtathatók (hogy ki által, azt nem konkretizálta), és ha ez megtörténik, akkor módosulás áll be a saját valóságunkban, amit Philip K. Dick a déjà vu élményéhez hasonlított.
PKD beszámolt azokról a vízióiról, misztikus élményeiről is, melyeket 1974-ben egy műtéti beavatkozás után érzékelt (ezt részben megírta már az Exegézisben, utóbbiról itt írtunk mi is), illetve a VALIS és az Istenek inváziója című műveiben. Víziói nyomán Dick arra jutott, hogy az, amiket fikciós műveiben megírt, a szó szoros értelmében igazak, példaként pedig Az ember a Fellegvárban és a Csordulj könnyem, mondta a rendőr című regényeit hozta fel. PKD - aki beszédében kiemelte, hogy nem viccel, és nagyon is komolyan gondolja, amit mond - azt állította, hogy nem az előző életeiről őriz emlékeket, hanem „egy más, nagyon más jelenidejű életről”.
Forrás: openculture.com