Nem jelenik meg e-könyvként Stephen King új regénye

.konyvesblog. | 2013. május 21. |

Az Egyesült Államokban június 4-én, Nagy-Britanniában pedig június 7-én jelenik meg Stephen King új regénye, a Joyland. Aki el szeretné olvasni, annak mindenképpen a papírformátumot kell választania, az író kifejezett kérésére ugyanis a kötet nem jelenik meg e-könyvként.

A döntés sokakat már csak azért is meglephet, mert például King volt az, aki 2000-ben az egyik novelláját, ez volt a Riding the Bullet, csak elektronikusan tette elérhetővé (a novella letöltése akkor 2,50 dollárba került), mindez pedig elég nagy visszhangot váltott ki annak idején. 2009-ben ráadásul beszállt a Kindle 2 promóciójába, és Ur című novelláját kimondottan erre az alkalomra írta.

Most azonban King határozottan kijelentette, hogy egyelőre nem tervez digitális változatot. Igaz, azt sem zárta ki, hogy valamikor a jövőben majd ez is megtörténik, jelenleg viszont azt szeretné, hogy azok, akik el akarják olvasni a legújabb regényét, elmenjenek a könyvesboltba, és a papíralapú könyvet válasszák.

Stephen King idei másik nagy dobása a Doctor Sleep lesz, amely a tervek szerint szeptemberben jelenik meg, ez azonban papíralapú és elektronikus formátumban is elérhető lesz.

Forrás: LA Times

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

TAVASZI MARGÓ
...

Pion István: Onnantól már nem félek, hogy meg tudom nevezni, mi történt

Első regényében egy gyerekkori abúzustörténetet dolgoz fel. 

...

Vajna Ádám: Milyen furcsa ellentmondás, hogy a játék a fontos, amikor dolgozom

Hol is található pontosan Fancsika? És miért annyira érdekes egy középkori hóhér története? Vajna Ádám első regényének bemutatója a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon.

...

Terék Anna: A háborúban nincs jó és rossz oldal

Fel lehet-e dolgozni a traumákat? Mit okoz a családban a hallgatás?

...

Anyaság, istenek és önbizalom – Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna a Margón

Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna páros kötetbemutatója a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon, ahol a születésé, újrafelfedezésé és az isteneké volt a főszerep.

...

Szántó Áron első regényében a bakonyi boszorkányok és a punk találkozik

Szántó Áron első regényében egy bakonyi zsákfalu hétköznapjai rémálommá válnak, még a buszvezető sem emberi lény.

...

Fehér Renátó: Vissza kell szereznünk a szeretet és a szolidaritás jogát

Hol a kiút a „szégyen és megvetés” szigetéről? A Tavaszi Margón mutatták be Fehér Renátó első regényét.