Németországban eddig több mint 1,3 millió példány kelt el Giulia Enders fiatal mikrobiológus könyvéből, ami csak azért nagy szó, mert a kötet egy tabuként kezelt témát, a belek működését tárgyalja ki részletesen. A kutatóorvos az Independentnek elmondta, hogy őt magát is meglepte, milyen sok embert foglalkoztat a téma: "Amikor a taxisnak elmondtam, mivel foglalkozom, két percen belül már a székrekedéséről beszélt". Giulia Enders szerint azonban volt már arra is példa, hogy a gálavacsorákon résztvevő elegáns hölgyek is megosztották vele tapasztalataikat: "Mindenki erről akar beszélni".
Giulia Enders: Bélügyek - A belek csodálatos világa és a jó emésztés
Fordította: Blandl Borbála, Park Könyvkiadó, 2015, 300 oldal, 2465 HUF
A bélrendszer közel nyolc méter hosszával a legnagyobb szervünk, immunrendszerünk 80 százalékban a beleink állapotától függ. Tudományos adatok igazolják, hogy a túlsúly, a depresszió, a különféle allergiák és számos komoly betegség mind-mind összefügg azzal, hogy milyen állapotban van a bélrendszerünk.
Enders három éve konstatálta, hogy a téma igenis sokkal több embert érdekel annál, mint amennyien ezt be is vallják. Egy berlini tudományos diákrendezvényen tartott előadást, az erről készült videó pedig felkerült a Youtube-ra, amely hamar népszerű lett. Ezek után szinte egyenes út vezetett ahhoz, hogy saját könyve legyen, és néhány héttel a doktori vizsgája után meg is jelent a Bélügyek című kötete, amely itthon a Park Könyvkiadó gondozásában jelenik meg.
Olvassatok bele a kötetbe: