Japánban megindult a roham Murakami új regényéért

Japánban megindult a roham Murakami új regényéért

.konyvesblog. | 2017. február 24. |

(Kép forrása)

Óriási várakozás előzte meg Japánban Murakami Haruki új, kétkötetes regényének megjelenését. A legelszántabb rajongók már csütörtök éjszaka megjelentek a könyvesboltoknál, amelyek különféle rendezvényekkel készültek a hivatalos éjféli megjelenésre. Az angolul Killing Commendatore (~ A parancsnok meggyilkolása) címet viselő regény tartalmáról korábban semmit sem árult el az író és kiadója.

Az AFP-nek a kiadó szóvivője most azt mondta: a szerző kifejezett kérése volt, hogy az olvasók maguk fedezzék fel a könyvet, anélkül, hogy bármi előzetes tudásuk lenne róla. Hozzátette, hogy a kiadón belül is nagyon kevés embernek volt hozzáférése a kézirathoz.

Az AFP megszólaltatott egy japán rajongót is, aki az elsők között szerezte meg a könyvet, és aki azt tervezte, minél többet elolvas belőle éjszaka, a hazafelé tartó vonatúton, és amíg csak ébren tud maradni. Volt, aki azt tervezte, hogy éjszaka végigolvassa a könyvet, hogy a közösségi oldalakra már reggel megírhassa a véleményét.

Murakami Haruki kétkötetes regénnyel jelentkezik februárban

Hogy mekkora az érdeklődés, azt jól mutatja, hogy a japán kiadó 1,3 millió példánnyal (!) készült a rohamra. Hokkaido szigetén ugyanakkor a rajongóknak még egy kicsit várniuk kell a kötetre, a könyvet szállító tehervonat ugyanis kisiklott csütörtökön, emiatt pedig az ottani könyvesboltok egy nappal később kezdik meg az árusítást.

Murakami legutóbbi regénye A színtelen Tazaki Cukuru és zarándokévei volt 2013-ban (ITT írtunk róla), rá egy évvel pedig novelláskötettel jelentkezett (a Férfiak nők nélkül nálunk 2015-ben jelent meg).

Forrás: Asahi, straitstimes

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

2025 november 15.
Budapest Music Center
Mátyás utca 8.

Első alkalommal rendezi meg nonfiction könyvfesztiválját, a Futurothecát a Könyves Magazin. 2025. november 15-én a Budapest Music Centerben fellép a brit szám- és nyelvzseni Daniel Tammet, az időtudatos norvég geológus, Reidar Müller, a dán klímapszichológus, Solveig Roepstorff és a spanyol sztár agysebész, Jesús Martín-Fernández, Orvos-Tóth Noémi és Meskó Bertalan. Az olvasás segít megérteni összetettebb kérdéseket, problémákat vagy folyamatokat, amelyek a jövőnket alakítják. A Futurotheca – A jövő könyvtára olyan témákat, szerzőket és könyveket emel a fesztivál középpontjába, amelyek megismerésével olvasóként alakíthatjuk a jövőnket.

Program

Támogatók