Zahra paradicsoma (Zahra's Paradise) címmel interneten olvasható képregénysorozat indult útjára hét különböző nyelven február 19-én. A mű, mely Irán politikai és szociális helyzetét dolgozza fel, 2011-ben kerül nyomtatásban a piacra, a művészi igénnyel elkészített képregények kiadásáról ismert First Second Books gondozásában.
A Zahra paradicsoma a valóság és a fikció keveréke; a képregény a sokat vitatott 2009-es iráni elnökválasztás után játszódik, és egy eltűnt felkelő után indított keresőakció fiktív történetét meséli el. A történet számos aktuális eseményt dolgoz fel, és heti három alkalommal jelentkezik a folytatásokkal: hétfőn, szerdán és pénteken.
A zahrasparadise oldalon a képregény angolul, farsziul, arabul, franciául, olaszul, spanyolul és hollandul olvasható.
A Zahra paradicsomának írója Amir, egy iráni-amerikai emberi jogi aktivista, újságíró és dokumentumfilmes, aki élt és dolgozott is az USA-ban, Kanadában, Európában és Afganisztánban. A sorozat rajzolója a multimédia-művész Khalil, akinek ez az első képregényes projektje. Mindkét szerzőnek csak a keresztneve ismert, ezzel védve anonimitásukat.
A Zahra paradicsoma stílusa és témaválasztása miatt okot ad az összehasonlításra Marjane Satrapi Persepolis című képregényével, mely szintén Iránban játszódik, az iszlám forradalom előtt és után. Satrapi műve komoly sikereket ért el, számos nyelvre lefordították, magyarul 2007-2008-ban jelent meg. A képregényből animációs film is készült, melyet Oscar-díjra is jelöltek.