Hatvan millió dollárért ír memoárt az Obama házaspár

.konyvesblog. | 2017. március 01. |

b343228.JPGAz utóbbi hetekben a legtöbb amerikai könyvkiadó egyet akart: megszerezni az Obama házaspár memoárjainak jogait. A licitverseny győztese a Penguin Random House lett, akik Barack és Michelle Obamától is megjelentetnek egy-egy könyvet. Az exelnök a Fehér Házban töltött nyolc évéről fog írni, felesége pedig úgy írja majd meg saját élettörténetét, hogy az inspirálja a fiatal olvasókat.

A kiadó nem hozta nyilvánosságra a megállapodás feltételeit, de a Financial Times 60 millió dollárról beszél, ez az összeg pedig lényegesen magasabb, mint amennyiről az üzlet bejelentése előtt pletykáltak. A házaspár a pénz jelentős részét jótékony célokra ajánlja fel. Összehasonlításképpen: Bill Clinton 2004-ben 15 millió dollárt kapott a memoárjáért (Életem 1-2.), és néhány tízmilliónál George Bush sem kaszált többet Döntési helyzetek című könyvéért.

Obama olvasással élte túl a Fehér Házat

Az, hogy Barack Obama mennyire szeret olvasni, senkinek nem újdonság. Az Egyesült Államok leköszönő elnöke minden évben közzétette, milyen könyveket visz magával a nyaralásra, de ő írta az előszót a Peanuts-képregényekhez is, sőt még egy magyar üzletember története is nagy hatással volt rá. Obamával...

american-growth.jpgBarack Obamának eddig két könyve jelent meg:  egy 1995-ös memoár, a Dreams for My Father, és a Vakmerő remények, amelyben arról írt, hogyan próbálta újjáéleszteni az amerikai  álmot. Michelle Obama egy könyvet írt, az American Grownt, ami a Fehér Ház konyhájáról és a kertészkedésről szólt.

Obamáék könyvei eddig is a PRH-nál, mégpedig a Crown nevű alkiadójuknál jelentek meg. Hogy az új címek melyik alkiadónál jelennek meg, azt egyelőre nem lehet tudni. A pletykák szerint a két kötet 2018-ban érkezik.

Forrás: Guardian

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.