Új zenei-irodalmi sorozatot indít a Bookline, melyen számos olyan népszerű, fiatal dalszerző mesél olvasmányélményeiről, akik köztudottan mélyebb kapcsolatot ápolnak az irodalommal. A Bookline B-oldal névvel induló együttműködés ma startol az A38 hajón.
A Bookline és az A38 most induló együttműködése során összekapcsolódik a zene és az irodalom, a szervezők célja, hogy lebontsák a kordont a közönség és a zenészek között, és megmutassák, hogy a zenészek is olvasó emberek, a fellépők pedig arról a könyvről osztják majd meg a gondolataikat, amely jelenleg a legközelebb áll a szívükhöz.
Május 22-től az A38 Hajó tetőteraszán indulnak az irodalommal fűszerezett zenélések, ahol Magyarország közkedvelt dalszerzői lépnek fel és mesélnek azokról a művekről, amik megihletik, inspirálják őket. Először Philip Roth megrázó regénye, az Akárki kerül kibeszélésre Zanzinger estje során.
Egyedi Péter a Rájátszás oszlopos tagja – akinek első szólólemezén egy Kemény István-versfeldolgozás is hallható – Lanczkor Gábor Apás szülés című regényéről fog beszélni, a Lázár-testvérek (Lázár Ágoston és Lázár Domokos) – akiknek a zenekara már tizenhárom éve viseli Kosztolányi Dezső alteregójának, Esti Kornélnak a nevét – pedig Anthony Burgess először 1961-ben, álnéven kiadott regényét, az Egy tenyér ha csattan történetét fogják feldolgozni.
Szabó Benedek David Foster Wallace a Végtelen tréfa című írását fogja bemutatni, Charles Bukowski első regényéről a Postáról, amit állítólag három hét alatt írt meg a szerző, Petruska András mesél.
A nyár folyamán Sallai László Nick Hornby Pop, csajok, satöbbi című populáris irodalomi klasszikusát dolgozza fel, Barkóczi Noémi Zadie Smith ötödik regényéről, a Swing Time-ról osztja meg gondolatait, a Devil’s Trade pedig Kurt Vonnegut A hamvaskék sárkány című könyvét mutatja be, amely a rózsaszín amerikai álomból való ébredést mutatja be.