Az emberi vér rejtélyét megfejtő 17. századi brit tudósról írt életrajzi kötet nyerte el a Wellcome Trust által alapított, orvosi témájú könyveknek adható brit díjat. A Wellcome Trust Book Prize szervezőinek bejelentése szerint Thomas Wright kapta meg a 25 ezer fonttal (8,9 millió forint) járó díjat Keringés (Circulation) című életrajzi könyvéért, amelynek alanya William Harvey, I. Károly király orvosa. A szerző az életrajzi elemeken kívül beszámol a kutatásról is, amelyet Harvey annak érdekében végzett, hogy megértse a szív működését és a vérkeringést.
A Wellcome Trust által alapított díj célja, hogy áthidalja az irodalom és a tudomány közti szakadékot, egészségügyi és orvosi témájú regénnyel vagy nem regény jellegű (nonfiction) írásművel lehet rá pályázni.
Mark Lawson televíziós újságíró, a bíráló bizottság elnöke elmondta, hogy Wright könyve "olyan elbeszélő izgalommal kombinálja a magas tudományt, hogy igen meglepő lenne, ha végül nem látnánk egy Keringés című filmet".
Harvey 1628-as De Motu Cordis címen ismertté vált írása a nyugati tudomány történetének egyik legnagyobb befolyású munkájává vált. Keringési elmélete saját korában éppen olyan ellentmondásos volt, mint Kopernikusz elképzelése arról, hogy a Föld forog a Nap körül.
A most díjazott műnek a reneszánsz Londonban elhelyezett történetében olyan szereplők bukkannak fel, mint Francis Bacon filozófus és államférfi, John Donne költő és Harvey "szeretett" patrónusa, I. Károly.