-
Kihirdették a legnagyobb német irodalmi díj, a Német Könyvdíj (Deutscher Buchpreis) hosszú listáját. Az esélyes húsz könyvet 161 címből választotta ki a bizottság. A német kiadók a szabályok szerint egy könyvet jelölhetnek, ám volt olyan tekintélyes kiadó, aki kettő, három vagy akár négy regényt is jelölt a díjra. Az esélyesek között vannakMarcel Beyer, Peter Handke, Ingo Schulze, Uwe Tellkamp, Uwe Timm, és Martin Walser regényei, de a teljes listát az eddigi évek érthetetlen gyakorlatának megfelelően, idén sem teszi közzé a díj bizottsága.
-
Az UNESCO az Irodalom városának címét adományozta az ausztráliai Melbourne-nek. A megtisztelő címet minden olyan város kiérdemelheti, amelynek kiadóinak fontos a fordítások ügye. Ezért nehezebb bekerülnie mondjuk az amerikai városoknak ebbe a körbe. Ami viszont első hallásra azért meglepő, hogy erre a filozófiára építve az UNESCO a világ könyves fővárosának 2009-re Bejrútot, 2010-re pedig Ljubljanát választotta.
-
A németek szeretnének felzárkózni az angolokhoz, és megalapítani a Német Könyvdíj mellett (ami a Booker mintájára jött létre) a Furcsa Című Könyvek díját (Kuriosester Buchtitel) az angol Diagram-díj mintájára. Az esélyes könyvek között vannak Michael Köhlmeier Idylle mit ertrinkendem Hund (Idill egy fuldolkó kutyával) és Josef Winkler Ich reiß mir eine Wimper aus und stech dich damit tot (Kihúzom neked egy szempillám és megszúrlak vele, hogy meghalj) című könyvei.
Hírek
Bejrút lesz 2009-ben a világ irodalmi fővárosa
.:wendy:.
| 2008. augusztus 21.
|