A hely, ahol az ember a saját gondolataiban sem lelhet biztonságra

.konyvesblog. | 2017. november 29. |

Anima lakói szerint a tárgyaknak lelkük van, különös adottságaik révén pedig kommunikálni is tudnak velük. Ujjaik alatt összeforr minden, ami szakadt vagy törött, érintésük nyomán feltárul a tárgyak és használóik múltja is. Ophélie azonban nem csak ezért különleges: briliáns ügyességgel közlekedik a tükrökön keresztül.

Békés hétköznapjainak azonban a Matrónák döntése vet véget: el kell hagynia otthonát, férjéül pedig a megmaradt világ legrosszabb hírű Sarkáról származó, gyűlölt és rettegett kincstárnokot, Thornt szánják. De vajon miért éppen őt?

Christelle Dabos: A tél jegyesei - A tükörjáró 1. könyv

Fordította: Molnár Zsófia, Kolibri Gyerekkönyvkiadó, 2017, 584 oldal, 3499 HUF

 

Új otthonában a Délibábosok trükkjeinek köszönhetően semmi sem az, aminek látszik. A lánynak az állandó káprázattal és a Sárkányokkal is meg kell küzdenie: a Légvár az a hely, ahol az ember a saját gondolataiban sem lelhet biztonságra. Ophélie ráébred, hogy a Légvár nemzetségei hatalmi harcának közepébe csöppent. Hogy megmeneküljön, álruhát ölt.

- Christelle Dabos fantasy regénysorozatának első részével 2012-ben megnyerte a legnagyobb francia kiadó, Gallimard, a francia RTL és a Télérama nagyszabású, elsőkönyves, ifjúságiregény-íróknak szóló versenyét; a zsűri több mint 1300 kéziratból választotta győztesnek A tél jegyeseit
- a könyvtárosként dolgozó szerzőt hirtelen betegség támadta meg, ekkor, az orvosi környezettől való menekülésképpen kezdett el írni
- a neves francia irodalmi közösség, a Plume d’Argent (Ezüst Toll) kezdte el közölni írásait, amelyek hamar népszerűvé váltak
- saját bevallása szerint A tél jegyesei történetére többek között a Harry Potter, Philip Pullman Az úr sötét anyagai trilógiája, az Alice Csodaországban és Sherlock Holmes volt hatással a Miyazaki-filmek, képregények, mitológiai történetek, a belga tél és a saját sálgyűjteménye mellett
- 2016-ban A tél jegyeseit Franciaország legjobb fantasyregényének választották

Christelle Dabos trilógiájának első kötete számos irodalmi díjat nyert, és a legnagyobb francia kiadó, a Gallimard első könyveseknek járó elismerését is magáénak tudhatja.

Olvassatok bele a könyvbe:

DabosC_ATelJegyesei_reszlet01.pdf by konyvesblog on Scribd

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.