A férfiak vécén, a nők fodrásznál szeretnek olvasni

.konyvesblog. | 2013. április 24. |

Remek kutatás pompás eredményekkel: A nők szívesen olvasnak a fodrásznál, a férfiak a toaletten - derült ki egy ötezer fő megkérdezésével végzett német felmérésből, amelyet az olvasás keddi világnapja alkalmából készítettek.

A megkérdezett nők 12,4 százaléka válaszolta azt, hogy nagyon gyakran vagy gyakran olvas könyvet a fodrásznál ülve. A férfiaknak csak a hat százaléka üt fel egy kötetet a hajnyírásra várva, viszont 15,6 százalék szívesen visz magával könyvet a mellékhelyiségbe. A nőknél 10,6 százalék ez az arány.

A legkedveltebb hely az olvasásra a fotel: a megkérdezettek 71,1 százaléka olvas gyakran vagy nagyon gyakran ott. A második legnépszerűbb hely 57,8 százalékkal az ágy, míg a harmadik a szabad levegő: 52,6 százalék olvas szívesen a kertben, az erkélyen vagy egy parkban. A tömegközlekedési eszközök, a medence vagy strand, az orvosi váró, a fürdőkád szintén szerepel a listán, csakúgy mint a kávézók és az éttermek.

Németországban nemcsak a nők és a férfiak olvasási szokásai, hanem a tartományok között is érdekes különbségek mutatkoztak: Brémában például a 13 százalékos szövetségi átlagot jócskán meghaladó arányban majd' minden negyedik ember szívesen olvas a mellékhelyiségben. Berlinben minden második ember szívesen vagy nagyon szívesen merül bele egy könyvbe valamely tömegközlekedési eszközön utazva, míg országosan csak 26 százalék ez az arány. Szász-Anhalt tartományban 37 százalék olvas szívesen a rendelőben várva. Németország egészét tekintve csak 25 százalék van így ezzel.

(MTI)

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.