A beat tanúinak pszichedelikus könyve (trailer)

.konyvesblog. | 2014. március 18. |

 

A tavalyi könyvfesztiválra időzítve jelent meg Sirokai Mátyás A beat tanúinak könyve című verseskötete, melynek Damien Bonneau jóvoltából elkészült a francia fordítása. Lichter Péter (többek között az idei Magyar Filmkritikusok Díja birtokosa kísérleti film kategóriában) pedig készített hozzá egy kétnyelvű, pszichedelikus rövidfilmet, amely egyben a majdani francia kiadás könyvtrailere is lenne.

A film francia és magyar nyelvű változatban is elkészült (magyar, illetve francia felirattal). Mi az előbbit mutatjuk meg, a magyar változat ezen a linken található.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

2025 november 15.
Budapest Music Center
Mátyás utca 8.

Első alkalommal rendezi meg nonfiction könyvfesztiválját, a Futurothecát a Könyves Magazin. 2025. november 15-én a Budapest Music Centerben fellép a brit szám- és nyelvzseni Daniel Tammet, az időtudatos norvég geológus, Reidar Müller, a dán klímapszichológus, Solveig Roepstorff és a spanyol sztár agysebész, Jesús Martín-Fernández, Orvos-Tóth Noémi és Meskó Bertalan. Az olvasás segít megérteni összetettebb kérdéseket, problémákat vagy folyamatokat, amelyek a jövőnket alakítják. A Futurotheca – A jövő könyvtára olyan témákat, szerzőket és könyveket emel a fesztivál középpontjába, amelyek megismerésével olvasóként alakíthatjuk a jövőnket.

Program

Támogatók