800.000 Ft-os díjazással országos novellapályázatot hirdet a Tarandus kiadó

Van hangunk címmel országos szépirodalmi pályázatot hirdet a Tarandus Kiadó az idei Margó Irodalmi Fesztiválra. Novella, esszé, elbeszélés, blog, humoreszk, riport kategóriában várják a pályaműveket, melyek közül a legjobbakat könyv és e-könyv formájában is megjelentetik.

Könyves Magazin | 2020. április 16. |

A műveknek a nők társadalmi helyzetéről, a #metoo hatásairól, ennek társadalmat érdeklő eseményeiről, folyamatairól kell szólnia. Novella, esszé, elbeszélés, blog, humoreszk, riport kategóriában várják a pályaműveket.

A pályázat beküldési határideje: 2020. június 20.

A pályázat legjobb műveit közös kötetben adják ki. Az antológia nyomtatott és e-könyv formátumban is megjelenik. A kötet országos terjesztésben lesz elérhető.

A kötet megjelenési dátuma és egyben az ünnepélyes díjátadó: 2020. október 19. a Margó Irodalmi Fesztivál és Könyvvásár.

Díjazás: Több mint 800.000 Ft értékben.

További részletekért kattints IDE.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

TAVASZI MARGÓ
...

Pion István: Onnantól már nem félek, hogy meg tudom nevezni, mi történt

Első regényében egy gyerekkori abúzustörténetet dolgoz fel. 

...

Vajna Ádám: Milyen furcsa ellentmondás, hogy a játék a fontos, amikor dolgozom

Hol is található pontosan Fancsika? És miért annyira érdekes egy középkori hóhér története? Vajna Ádám első regényének bemutatója a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon.

...

Terék Anna: A háborúban nincs jó és rossz oldal

Fel lehet-e dolgozni a traumákat? Mit okoz a családban a hallgatás?

...

Anyaság, istenek és önbizalom – Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna a Margón

Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna páros kötetbemutatója a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon, ahol a születésé, újrafelfedezésé és az isteneké volt a főszerep.

...

Szántó Áron első regényében a bakonyi boszorkányok és a punk találkozik

Szántó Áron első regényében egy bakonyi zsákfalu hétköznapjai rémálommá válnak, még a buszvezető sem emberi lény.

...

Fehér Renátó: Vissza kell szereznünk a szeretet és a szolidaritás jogát

Hol a kiút a „szégyen és megvetés” szigetéről? A Tavaszi Margón mutatták be Fehér Renátó első regényét.