Hírek 2009 watchmen

22 évet ültek a Watchmen-adaptáción

p.e | 2009. március 18. |

Zack Snyder véghezvitte azt, amit sokan, többek közt maga az író, Alan Moore is lehetetlennek gondolt, és amibe eddig már három rendező bicskája is beletört: 22 év után végül csak filmvászonra került a Watchmen. A végeredmény viszont továbbra is megosztja a közönséget. Moore és Gibson képregénye számos kritikai elismerésben részesült, és még a Times azon 100-as listájára is felkerült, mely az 1923-tól napjainkig tartó időszak, legjobbnak ítélt angol nyelvű irodalmi alkotásait egyesíti. A szerzőpáros túllépett a korabeli jó/rossz dichotómiára épülő képregényeken, és egy jóval diszkurzívabb, többrétegű, társadalmi- történelmi- és politikai síkokat egybeolvasztó világot alkotott meg, ami még többszöri újraolvasás után is tartogat meglepetéseket.

A Watchmen távolról sem az egyetlen megfilmesíthetetlennek hitt könyv, amit végül mégis vászonra vittek. Az elmúlt pár évtizedben, A Meztelen ebéd, Az angol beteg, a Parfüm, de még az Ulysess adaptációi is elkészültek. Viszont néhány irodalmi remeket sehogy sem sikerül filmvászonra álmodni, hiába a sok évnyi kísérletezés és az elköltött dollármilliók. Lehet, hogy például már Salinger sem fogja megélni a Zabhegyező mozisikerét, mert már évtizedek óta nem találják a tökéletes Holden Caulfield-ot.

Az olvasókat kérjük, soroljanak könyveket, amiket lehetetlennek tartanak a megfilmesítésre.

 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Tavaszi Margó Irodalmi Fesztivál
...

Németh Gábor: Van egy ösztönös együttműködés, ha kínozni kell

Zsidó vagy? nagy siker volt a magyar kortárs irodalomban két évtizeddel ezelőtt, és azóta sem vesztett szinte semmit a relevanciájából. Németh Gábor a Margón. 

...

Esterházy Péter megmutatja, hogyan ad interjút egy kiegyensúlyozott magyar úr

Esterházy Péter idén lenne 75 éves. A Magvető ez alkalomból különleges interjúkötettel jelentkezett, amit a Margón mutattak be.

...

Nádas Péter: A Párhuzamos történetek nem tud véget érni

Nádas Péter a Tavaszi Margón sok kételyt eloszlatott a regénnyel kapcsolatban: megtudtuk, milyen volt megírni Kristóf és Gyöngyvér maratoni szexjelenetét, milyen volt a szerkesztés, sőt azt is, miért gondolta az egykori gépírója, hogy az író megőrült.

...

Milyen ma magyarnak lenni külföldön? – Nádasdy Ádám a Margón

Anglia szemmagasságból és Magyarország a szigetországból nézve Nádasdy Ádám új kötetében, a Londoni levelekben.

...

Szaniszló Judit: Annyira jelentéktelenek vagyunk, mégis mindannyiunk története roppant izgalmas

A másik ember egy bérház lakóinak életét mutatja be a covid alatt, miközben árnyaltan beszél magányról, egyedüllétről és társadalmi kérdésekről. Kötetbemutató a Margón. 

...

Spiró György: A Fogság megírása maratonfutás volt, nem ajánlanám mindenkinek

Az idén 20 éves Fogságról Valuska László kérdezte Spiró Györgyöt a Tavaszi Margó Fesztiválon.