Fabricius Gábor regényében Magyarország még Európa része, a kormány országos kereskedelmi tévét vásárol, hogy fellendítse a népszaporulatot, mert tízről hétmillióra csökkent a lélekszám. A tévé kereskedelmi igazgatóját, az alpakaöltönyös, kapitalizmus-hívő Wundert első lépésben kirúgják. A lendületesen, erős képekkel beszélő regény főszereplője nem először indul el autóval Hegyeshalomnak, húsz évvel korábban, a rendszerváltáskor is megcsinálta már ezt az utat, akkor Dzsekivel és Nyúllal. A két út között csak a cél volt ugyanaz, a szabadságfaktor és a jövőbe vetett hit változott.
Fabricius Gábor: Más bolygó
Európa Könyvkiadó, 2016, 376 oldal, 3990 HUF
Wunder először egy nagyszabásúnak látszó, álmokat kergető úton akarta meghódítani a Nyugatot, hogy találkozzon a szabadsággal. Másodszor, az országot egyre nyomasztóbban betemető sötétségben még megragadna valamit, ami az életre vagy önmagára emlékezteti. A Más bolygó páros egotrip, biztonsági öv nélküli hullámvasutazás a remény és kiégés között, ami, bár löki az agynak az adrenalint, soha nem engedi elfeledtetni, hogy recseg-ropog a szerkezet.
Bemutató. Fabricius Gábor regényét a Margó Irodalmi Fesztiválon mutatják be, a szerzővel Valuska László beszélget. A Margó programjai ingyenesek. A helyfoglalás érkezési sorrendben történik. Még több infóért kattintsatok ide!
Olvass bele a kötetbe:
Fabricius_Masbolygo_reszletek.doc by konyvesblog on Scribd