A Pulitzer-díjas Michael Chabon újabb regénnyel jelentkezik igazságról és hazugságról, családi legendákról és egzisztenciális kalandokról, valamint azokról az erőkről, amelyek el akarnak pusztítani bennünket.
A regény egy öregember halálos ágyon tett vallomása, akire az elbeszélő csak úgy utal, "nagyapám". A történetben szerepel őrület, háború és kaland, vágy, szex és közönséges szerelem, egzisztenciális kétely és rakétamodellezés, az ötvenes évekbeli amerikai technológia futurista vágyai és démoni alapzata, mindenek felett pedig a titkok és hazugságok pusztító hatása és kreatív ereje.
Michael Chabon: Ragyog a hold
Fordította: Pék Zoltán, 21. Század Kiadó, 2017, 3999 HUF
A Ragyog a holdban szerző egy egész kort zsugorít egyetlen életbe, és egyetlen életet egyetlen hétbe a háború előtti Philadelphia zsidó nyomornegyedeitől Németország elfoglalásáig, egy floridai nyugdíjas falutól egy New York-i börtönig, az amerikai űrprogram aranykorától "az amerikai évszázad" alkonyáig. Egy élet sodró, megható, tragikomikus, alaposan kikutatott és abszolút fiktív átirata, egy olyan életé, amely átível a huszadik század sötét szívén.
A könyv egy olyan hazugság, amely igazat mond, olyan kitaláció, ami tény; Michael Chabon legmerészebb és legmegindítóbb műve.
Olvassatok bele:
Michael Chabon_Ragyog a hold_részlet by konyvesblog on Scribd