A nemi erőszaknak pisztácia és a sózott hús szaga van

.konyvesblog. | 2016. április 20. |

b1435045_1.JPGAline Ohanesian debütáló regénye (kritikánk róla ITT) az 1915-ös örmény népirtás eseményeit dolgozza fel: saját nagymamája tragikus életútjáról egy fiktív szerelmi történetbe ágyazva mesél. Törökországban járunk 1990-ben. A fiatal üzletember, Orhan a nagyapja temetése miatt tér haza Karodba, ám a végrendelet meglepetéseket tartogat számára: a család helyett egy idegen nő örökli meg az ősi házat.

Aline Ohanesian: Orhan öröksége

Fordította: Lázár Júlia, Tarandus, 2016, 256 oldal, 3290 HUF

 

Orhan nyomozásba kezd, hogy kiderítse, milyen rejtélyes kapcsolat fűzhette az idős örmény hölgyet nagyapjához, ám közben a múlt kegyetlenségével kell szembesülnie. Ohanesian könyve múzeumként őrzi és adja közre a népirtás néma túlélőinek traumáit.

Mutatunk még egy részletet a könyvből:

Orhan öröksége_részlet by konyvesblog

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Jordán Ferenc: Az ember találmánya a szaporodáshoz való jog - Olvass bele a biológus könyvébe!

Litkai Gergely a Bookline Zöld podcastjének következő adásában Jordán Ferenc hálózatkutatóbiológussal beszélget Az ember vége a természet esélye című könyvéről. Olvass bele a kötetbe!

...
Zöld

Túlélés vagy tanulás? John Holt könyve az iskolai kudarcok meglepő okait mutatja be – Olvass bele!

Miért jelent kudarcélményt sok gyerek számára az iskola? Mi az oka, hogy rengeteg gyerek unatkozik, feszeng, retteg az órákon, és alig tanul valamit? Mi történik valójában az osz­tályteremben? Hogy lesz az egyik gyerekből „jó”, a másikból pedig „rossz tanuló”? Olvass bele John Holt könyvébe!

...
Zöld

UFO-invázió nem lesz, de arrogáns azt gondolni, hogy egyedül vagyunk – Podcast Rab Árpád jövőkutatóval

Litkai Gergely a Bookline Zöld új podcastjében Rab Árpád jövőkutatóval beszélget Jane McGonigal Elképzelhető című könyvéről.