Kedvenc könyvillusztrátorunk iPhone-játékot csinált!

-Szűcs Gyula- | 2010. március 08. |

A "magyar Tim Burton", Lakatos István összefogott a ExtropiaGames nevű fejlesztő csapattal, és egy szomorkás-darkos hangulatú, oldalnézetes ügyességi játékba költöztették át Lencsilányt. Akit most Scared Little Lily-nek hívnak, de ugyanúgy gonosz pókok, ronda patkányok, golyófejű vámpírmanók és kedélybeteg kísértetek riogatják gombagyűjtés közben, ahogy majd a Nyitott Könyvműhelynél készülő Lencsilány-képregénygyűjteményben. 

Lakatos nem véletlenül lett a Könyvesblog kedvence: az Alice Csodaországbant és a Grimm-meséket még Tim Burtonnél és Terry Gilliamnél is stílusosabban ültette át a saját kis gótikus fantasy birodalmába. A tehetsége szerencsére már másoknak is feltűnt: tavaly Alfabéta-díjat kapott a Miserere Homine című gőzgépes-vallásos képregényért, de a Litera és a Könymolyképző is neki adott különdíjat az Aranyvackor mesekönyvpályázaton (pedig a győztes Dobozvárost csak poénból kezdte el írni, hogy rajzolhasson hozzá valamit).

Lakatos István Mátyás király és a csecs vitéz című képregényét a Mátyás-antológiában olvashatjuk (a Jászberényi Sándorral közösen készített Kutyabiznisszel együtt). A Műút nemrég lehozta a Csáth Géza-novella alapján készült Fekete csöndet, legutóbb pedig Ljudmila Ulickaja Történetek állatokról és emberekről című könyvében láthattunk Lakatos razjokat. Az pedig régóta nyílt titok, hogy István jelenleg Wostry Feri kollégánkkal tervez közös képregényt.

Íme a Scared Little Lily hivatalos trailere és egy hangulatos gameplay videó, gyönyörű animációkkal és zenével:

 

Lakatos István-interjú az Indexen >>>>

Dobozváros 1-3. fejezet a Literán >>>>

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

KÖNYVHÉT
...

Identitáskeresés Manhattan és a Lipótváros között – Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi közös regényt írtak!

A szerzőpárossal könyvheti podcastünkben, a Flairben beszélgettünk.

...

Húsbányászat az űrben és kapitalizmuskritika: Markovics Botond mesél új sci-fi regényéről!

Jó hírünk van: a Flair még mindig nem ért véget!

...

Lehet-e örökölni a honvágyat? – Purosz Leonidasz mesél görög hátteréről / Flair #18

A Könyvhét utolsó, esős napján Purosz Leonidasz mesél legújabb, Honvágy című kötetéről. Hallgassátok a Flairt!

...

Babonák, titkok, kétfejű bárányok és Partium – Bemutatkozik Horváth Adél első regénye / Flair #17

Milyen furcsa lények és hiedelmek élnek egy kis faluban? A Vigadó tér 18-as standnál Bakó Sári vendége Horváth Adél.

...

Visszaszerzett nyelv: Csepelyi Adrienn a népi-urbánus lét békéjéről / Flair #15

A Vigadó téri stúdióban, Zámbó Jimmyvel a háttérben Csepelyi Adrienn mesél új tájszólásról, stigmákról, hazatérésről. Flair podcast, hallgassátok!

...

Skandináv krimik, királyi „fun factek” és klasszikusok – Tekla könyvei / Flair #14

Milyen út vezet a skandináv krimiktől a klasszikusok szeretetéig? Ez itt újra a Flair!