Hírek harry potter

Emlékezés: tizenöt éve adták ki az első Harry Pottert

.konyvesblog. | 2012. június 26. |

Manapság már mindenki ismeri, 15 évvel ezelőtt azonban még senki sem tudta, ki is az a Harry Potter. A varázslótanonc sikertörténete 15 éve, 1997. június 26-án kezdődött, Nagy-Britanniában akkor jelent meg a hétkötetes saga első része.

J. K. Rowling boszorkányokról és varázslókról szóló történetének első epizódja nem rengette meg a szigetország könyvpiacát: mindössze ötszáz példányban látott napvilágot. Az írónő csak nagy nehezen talált kiadót a Harry Potter és a bölcsek köve című könyvének, mivel korábban még egy műve sem jelent meg.

A történet azonban sikert aratott, a soron következő köteteket már lélegzetvisszafojtva várta a világ. Harry Potter és barátai, illetve az ifjú varázslók ellenségei meseszerűvé változtatták J. K. Rowling életét.

A gyermekét egyedül nevelő, pénzszűkében lévő nőből ünnepelt szerző és multimilliomos lett. A regényfolyamán alapuló filmfeldolgozások első része 2001-ben került a mozikba.

Bár Rowling már lezárta Potter történetét, a sikersztori - főként üzleti szempontból - még tovább íródik. A szerzőnek The Casual Vacancy címmel szeptemberben jelenik meg az első regénye, amelyet felnőtteknek írt.

(MTI)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

TAVASZI MARGÓ
...

Pion István: Onnantól már nem félek, hogy meg tudom nevezni, mi történt

Első regényében egy gyerekkori abúzustörténetet dolgoz fel. 

...

Vajna Ádám: Milyen furcsa ellentmondás, hogy a játék a fontos, amikor dolgozom

Hol is található pontosan Fancsika? És miért annyira érdekes egy középkori hóhér története? Vajna Ádám első regényének bemutatója a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon.

...

Terék Anna: A háborúban nincs jó és rossz oldal

Fel lehet-e dolgozni a traumákat? Mit okoz a családban a hallgatás?

...

Anyaság, istenek és önbizalom – Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna a Margón

Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna páros kötetbemutatója a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon, ahol a születésé, újrafelfedezésé és az isteneké volt a főszerep.

...

Szántó Áron első regényében a bakonyi boszorkányok és a punk találkozik

Szántó Áron első regényében egy bakonyi zsákfalu hétköznapjai rémálommá válnak, még a buszvezető sem emberi lény.

...

Fehér Renátó: Vissza kell szereznünk a szeretet és a szolidaritás jogát

Hol a kiút a „szégyen és megvetés” szigetéről? A Tavaszi Margón mutatták be Fehér Renátó első regényét.