Hírek 2010 anne frank

Regény született Anne Frank szexuális életéről

Könyves Magazin | 2010. június 23. |

Bírálja egy brit szerző megjelenés előtt álló, Anne Frank részben fiktív történetéről szóló új könyvét a hollandiai Anne Frank Alapítvány, mert a könyvben foglaltak szerint a kislány szexuális kapcsolatban állt egy zsidó fiúval.

"Ez ízléstelen, nem találni rá szavakat - mondta az alapítvány egyik képviselője. - Igencsak szenzációhajhászásnak tűnik, méghozzá Anne Frank nevének meggyalázásával".

Az Annexed (Csatolva) című könyvben Sharon Dogar azt írja, hogy a 15 évesen a bergen-belseni koncentrációs táborban meghalt Anne Frankot szexuális kapcsolat fűzte egy nála három évvel idősebb zsidó fiúhoz. Peter van Pels szüleivel és a Frank családdal együtt bujkált. A nyolc bujkálóból csak Anne apja, Otto Frank élte túl a háborút, később ő jelentette meg elhunyt lánya feljegyzéseit.

Anne naplójából valóbakiderül, hogy Anne szerelmes volt a fiúba, de szexuális kapcsolatra semmifajta utalás sincs benne - hangsúlyozta a kislány nevét viselő alapítvány szóvivője. "Ez egy szép, nyíltszívű és tiszta napló" - jegyezte meg.

Anne Frank egyetlen még élő unokaöccse, Buddy Elias is bírálta az Andersen Press kiadásában megjelenő könyvet. "Anne nem az a gyerek volt, akit ebben a könyvben leírnak. Nem hiszem, hogy szörnyűséges sorsát fiktív történetté szabadna változtatni" - mondta.

(MTI)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

2025 november 15.
Budapest Music Center
Mátyás utca 8.

Első alkalommal rendezi meg nonfiction könyvfesztiválját, a Futurothecát a Könyves Magazin. 2025. november 15-én a Budapest Music Centerben fellép a brit szám- és nyelvzseni Daniel Tammet, az időtudatos norvég geológus, Reidar Müller, a dán klímapszichológus, Solveig Roepstorff és a spanyol sztár agysebész, Jesús Martín-Fernández, Orvos-Tóth Noémi és Meskó Bertalan. Az olvasás segít megérteni összetettebb kérdéseket, problémákat vagy folyamatokat, amelyek a jövőnket alakítják. A Futurotheca – A jövő könyvtára olyan témákat, szerzőket és könyveket emel a fesztivál középpontjába, amelyek megismerésével olvasóként alakíthatjuk a jövőnket.

Program

Támogatók