Murakami Haruki kilenc év után új novelláskötettel jelentkezik

.konyvesblog. | 2014. március 17. |

Kilenc év után új novelláskötettel rukkol elő Murakami Haruki világhírű japán regényíró: az áprilisban megjelenő gyűjteményben egy teljesen új írás is helyet kap.

Az Onna no inai otokotacsi (Férfiak nők nélkül) című kötet április 18-án kerül a könyvesboltok polcaira - közölte a Bungeisundzsu kiadó. A gyűjteményben öt olyan novella szerepel, amely külön-külön már megjelent különböző magazinokban, és egy teljesen új írás is helyet kapott a kötetben.

A novellák közt szerepel a Vezesd az autóm - férfiak nők nélkül című írás is, amelynek egyik passzusa kiverte a biztosítékot egy apró japán város, Nakatonbecu vezetőinek körében, akik azt nehezményezték, hogy a várost a közterületen szemetelők településeként ábrázolta az író. A vádakra reagálva Murakami bejelentette, hogy megváltoztatja a település nevét, amikor a 24 oldalas elbeszélés megjelenik könyv formájában.

Az utóbbi években rendre az irodalmi Nobel-díj esélyesei közé sorolt 65 éves Murakami könyveit 40 nyelvre fordították le. Legnépszerűbb regényei, a Kafka a tengerparton, A kurblimadár krónikája, a Norvég erdő vagy az 1Q84 magyarul is olvashatók. Legutóbbi regénye, A színtelen Tazaki Cukuru és zarándokévei tavaly a legnagyobb példányszámban elkelt regény volt Japánban.

(MTI)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

KÖNYVHÉT
...

Értelmiségi pokoljárás Péterfy Gergellyel – Dante, a digó és a pesti svihák / Flair #12

Péterfy Gergely megírta Digó című regényét egy kiégett értelmiségiről, aki megjárja a poklot. Podcast.

...

Magány, szorongás és a „mindent kipróbálni” frusztrációja – Adorjáni Panna első regényéről / Flair #11

Mihez kezd egy generáció, ha a szülőktől örökölt értékeket nem érzik magukénak? Hallgasd a Flairt!

...

A fiktív falu hóhérja – Vajna Ádám hollywoodi klisék nélkül mesél a középkorról / Flair #10

A Könyvhétnek vége, de a FLAIR podcast pörög tovább: hallgassátok meg beszélgetésünket Vajna Ádám költővel!

...

Maffia, instavilág és a brüsszeli bagett az Üveghattyúban – Beszélgetés Durica Katarinával / Flair #9

A Könyvhétnek vége, de a FLAIR podcastnak nincs: hallgassátok meg beszélgetésünket Durica Katarinával! 

...

Az olvasók megmentik a világot / Flair #8

Bezárt a Vigadó tér 18-as standja: a Flair podcastsorozat úgy fejeződik be, hogy a következő hetekben az előre felvett részekkel folytatódik. Hallgassátok meg a záróepizódot!

...

„A Könyvhét olyan, mint a falusi búcsú” – a Magvető Kiadó estjén jártunk

3528 oldalnyi friss megjelenést mutatott be a Magvető. Ott voltunk.