Már a balatoni hajókon is olvashatnak a gyerekek

.konyvesblog. | 2018. augusztus 17. |

szalma_edit_balaton.JPG

Balatonról szóló könyveket népszerűsítenek a Siófok-Balatonfüred útvonalon közlekedő BAHART hajókon, és az egyiken olvasói sarkot is berendeztek. Az akciótól azt várják, hogy az utazás alatt elolvasott mesék segítenek majd abban, hogy újabb és újabb helyeket keressenek fel az utazók a parton is.

„A hajóinkon évente több mint százezer gyermek utazik. Ez a jelentős számú célcsoport nagyon fontos szegmense a teljes utazóközönségnek, és komoly jelentőséggel bír, hogy milyen üzeneteket közvetítünk feléjük, mivel a gyerekek érdeklődési köre nagymértékben befolyásolhatja azt is, hogy hová utazik a család, vagy a célállomásokon mit tekint majd meg!” – nyilatkozta Dónucz László, a Balatoni Hajózási Zrt. értékesítési és forgalmi igazgatója. A kampány keretében most három könyvet népszerűsítenek. Az egyik Csapody Kinga Irány a Balaton! című mesekönyve, amely a kisebbeknek segít felfedezni a tó mindkét partját. A kötet segít ráhangolódni az utazásra, de közben egy utazó család életén megmutatja azt is, hogy nyaralás közben a gyerekekkel mit érdemes megnézni, kipróbálni vagy akár megmászni.

Szintén a Balatonhoz kötődik Balázsy Panna Szandra és a 3.b sorozata, amely több iskolában ajánlott olvasmány, és segít abban is, hogy a gyerekek picit másképp viszonyuljanak környezetükhöz és annak védelméhez. A harmadik olvasmány Király Anikó Strand, papucs, szerelem című regénye, amelynek hőse kicsit olyan, mint egy mini Bridget Jones, és a megjelenése alapjaiban forgatja egy balatonfüredi kemping életét.

A könyves akció egy héten át tart a Siófok-Balatonfüred hajózási útvonalon. Ha az utasoknak tetszik, újabb könyveket lehet majd olvasni a balatoni hajókon.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

KÖNYVHÉT
...

Identitáskeresés Manhattan és a Lipótváros között – Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi közös regényt írtak!

A szerzőpárossal könyvheti podcastünkben, a Flairben beszélgettünk.

...

Húsbányászat az űrben és kapitalizmuskritika: Markovics Botond mesél új sci-fi regényéről!

Jó hírünk van: a Flair még mindig nem ért véget!

...

Lehet-e örökölni a honvágyat? – Purosz Leonidasz mesél görög hátteréről / Flair #18

A Könyvhét utolsó, esős napján Purosz Leonidasz mesél legújabb, Honvágy című kötetéről. Hallgassátok a Flairt!

...

Babonák, titkok, kétfejű bárányok és Partium – Bemutatkozik Horváth Adél első regénye / Flair #17

Milyen furcsa lények és hiedelmek élnek egy kis faluban? A Vigadó tér 18-as standnál Bakó Sári vendége Horváth Adél.

...

Visszaszerzett nyelv: Csepelyi Adrienn a népi-urbánus lét békéjéről / Flair #15

A Vigadó téri stúdióban, Zámbó Jimmyvel a háttérben Csepelyi Adrienn mesél új tájszólásról, stigmákról, hazatérésről. Flair podcast, hallgassátok!

...

Skandináv krimik, királyi „fun factek” és klasszikusok – Tekla könyvei / Flair #14

Milyen út vezet a skandináv krimiktől a klasszikusok szeretetéig? Ez itt újra a Flair!