Kit gondoltak időtállónak 1936-ban az olvasók?

.konyvesblog. | 2012. december 03. |

1936-ban egy amerikai könyves magazin, a The Colophon megkérdezte az olvasóit, vajon ki lesz az a tíz szerző, akiknek a műveit 2000-ben már a klasszikusok között tartják számon. A lista első helyén Sinclair Lewis állt, aki alig pár évvel korábban (egészen pontosan 1930-ban) az első amerikaiként vehette át az irodalmi Nobel-díjat.

A listán azonban a napjainkban is népszerű írók-költők mellett akadnak olyan szerzők is, akiknek a műveit ma már talán kevesebben forgatják, mint hetven-nyolcvan évvel ezelőtt. Az olvasók 1936-ban mindenesetre úgy gondolták, hogy a következő szerzők könyveit biztosan olvasni fogják még az ezredfordulón:

1.    Sinclair Lewis
2.    Willa Cather
3.    Eugene O’Neill
4.    Edna St. Vincent Millay
5.    Robert Frost
6.    Theodore Dreiser
7.    James Truslow Adams
8.    George Santayana
9.    Stephen Vincent Benet
10.    James Branch Cabell

A listát a magazin szerkesztői akkor kiegészítették a saját javaslataikkal, így ők úgy képzelték, hogy 2000-ben az olvasók még biztosan szívesen bújják Thomas Wolfe, H.L. Mencken, Ernest Hemingway és Hervey Allen műveit.

Forrás: Smithonian.com

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

MARGÓ
...

Hol találkozik a foci és a gaming az irodalommal? Interjú Tonio Schachinger osztrák sztárszerzővel

Mi a közös a számítógépes játékokban, a fociban és a könyvekben? Tonio Schachinger elárulja.

...

Babarczy Eszter: Volt egy apám, aki nem volt, és volt egy apám, aki félelmetes volt

Babarczy Eszter mesélt betegségről, gyászról és őszinte szeretetről. Interjú.

...

Moa Herngren svéd író: Nem mi választjuk az anyósunkat

Mozaikcsaládok, hétköznapi drámák, párhuzamos igazságok és szembenézés a legnagyobb félelmekkel. Interjú a világhírű szerzővel.

...

Londoni zenész unokája írta meg a budapesti zongorista filmbe illő történetét

Egy mágikus erejű zongora és egy hihetetlen, de igaz történet: Roxanne de Bastion az Őszi Margón.

...

Pajor Tamás: Pályatársaim erős virtuális pofonokkal józanítottak ki

Milyen egy későn jött dackorszak? Miért nincs a művészetnek feladata? Pajor Tamás Veiszer Alindával beszélgetett a Margón.

...

Czakó Zsófia új regényében anyák és lányaik próbálják megérteni egymást

Hogyan lesznek a legközelebbi családtagokból távoli rokonok? Czakó Zsófia legújabb regényéből kiderül.