Jövőre debütál az Adrian Mole-musical

.konyvesblog. | 2014. július 09. |

A „csonka családban élő, összeférhetetlen, munkanélküli apával rendelkező, halmozottan hátrányos helyzetű gyermek”, Adrian Mole alakja 1982-ben bukkant fel először, hogy aztán generációk olvassák ronggyá a kalandjairól szóló könyveket. Szerzőjük, Sue Townsend áprilisban hunyt el agyvérzésben (a halála előtt nem sokkal készített interjút olvasd el itt), és kiadója már akkor belengette, hogy Pandora's Box munkacímen élete utolsó hónapjaiban Townsend állítólag tovább szőtte Adrian Mole kalandjait.

Ami biztosnak látszik, hogy A 13 és 3/4 éves Adrian Mole titkos naplójából musical készült, melyet a karakter szülővárosában, Leicesterben mutatnak be jövőre. Townsend, aki egész életét ebben a városban élte le, végig támogatta a projektet, és tanácsokkal látta el az alkotókat, a rendező és a producer még a halála előtt néhány héttel is beszélt vele. A színház most éppen meghallgatásokat tart, hogy megtalálják a megfelelő kamasz szereplőket Adrian, a haverja, Nigel és szerelme, Pandora szerepére, valamint keresik még a megfelelő színészeket Adrian diszfunkcionális családtagjainak eljátszására.

A 13 és 3/4 éves Adrian Mole titkos naplója 1982-ben jelent meg először, az utolsó, nyolcadik kötet, az Adrian Mole folyó ügyei 2009-ben látott napvilágot. A sorozat köteteit 48 nyelvre fordították le, és világszerte több mint tízmillió példány kelt el belőlük.

Forrás: Guardian

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

KÖNYVHÉT
...

Lehet-e örökölni a honvágyat? – Purosz Leonidasz mesél görög hátteréről / Flair #18

A Könyvhét utolsó, esős napján Purosz Leonidasz mesél legújabb, Honvágy című kötetéről. Hallgassátok a Flairt!

...

Babonák, titkok, kétfejű bárányok és Partium – Bemutatkozik Horváth Adél első regénye / Flair #17

Milyen furcsa lények és hiedelmek élnek egy kis faluban? A Vigadó tér 18-as standnál Bakó Sári vendége Horváth Adél.

...

Visszaszerzett nyelv: Csepelyi Adrienn a népi-urbánus lét békéjéről / Flair #15

A Vigadó téri stúdióban, Zámbó Jimmyvel a háttérben Csepelyi Adrienn mesél új tájszólásról, stigmákról, hazatérésről. Flair podcast, hallgassátok!

...

Skandináv krimik, királyi „fun factek” és klasszikusok – Tekla könyvei / Flair #14

Milyen út vezet a skandináv krimiktől a klasszikusok szeretetéig? Ez itt újra a Flair!

...

Értelmiségi pokoljárás Péterfy Gergellyel – Dante, a digó és a pesti svihák / Flair #12

Péterfy Gergely megírta Digó című regényét egy kiégett értelmiségiről, aki megjárja a poklot. Podcast.

...

Magány, szorongás és a „mindent kipróbálni” frusztrációja – Adorjáni Panna első regényéről / Flair #11

Mihez kezd egy generáció, ha a szülőktől örökölt értékeket nem érzik magukénak? Hallgasd a Flairt!