Hírek 2008

Jordán költő börtönben, a Booker nyertese egy hét alatt milliomos lett

.:wendy:. | 2008. október 22. |

A jordániai rendőrség letartóztatta Islam Samhan, jordán költőt, mert Grace like a Shadow című kötetét a kormány engedélye nélkül adta ki, valamit a kötetben szerelmes versekben idéz a Koránból. A jordán törvények tiltják bármilyen fajta, az iszlámot és Mohamed prófétát sértő cikk vagy könyv megjelentetését. Samhant istenkáromlással (a Korán szent szavait szexuális témáknál használta), valamint a sajtótörvény megsértésével vádolják. A költő akár három évet is kaphat.

Két évvel ezelőtt két magazin szerkesztője került hónapokra börtönbe, mert kinyomtatták a Mohamedet gúnyoló dán karikatúrákat. A jordánai írók és művészek kollektív petíciót fogalmaztak meg és a költő azonnali szabadon bocsátását, valamint a művészi- és sajtószabadság korlátozásának megszűntetését követelik.

 

A Booker-díj nemcsak megbecsült irodalmi elismerés, hanem jókora üzlet is mind a kiadóknak, mind az íróknak. A Booker múlt heti győztese, az elsőkötetes Aravind Adiga könyvének, a The White Tigernek eladási számai kétezer százalékkal nőttek egy hét alatt.
 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél