J.K. Rowling tovább építi Harry Potter univerzumát

J.K. Rowling tovább építi Harry Potter univerzumát

.konyvesblog. | 2014. március 17. |

Hiába adta az utóbbi években bűnügyi regények írására a fejét, J.K. Rowling nem szakított teljesen a számára világhírt hozó Harry Potter-univerzummal. Pottermore elnevezésű interaktív oldalán a napokban egy, a „kviddics világkupa történetéről” szóló írást, pontosabban ennek az első részét tette közzé. A honlapot még 2011-ben hozta létre az írónő, melyen azóta is többször írt a sorozat egyes karaktereiről, vagy osztott meg részleteket a varázslóvilág működéséről.

A mostani írás egyike a leghosszabbaknak azok közül, melyeket Rowling feltöltött a Pottermore-ra. A kviddics-történet első része a játék legfontosabb szabályait és felépítését részletezi, és megemlékezik több olyan „hírhedt meccsről”, mint amilyen például az 1974-es volt, amikor is sikertelenül próbálták meg kitiltani a varázspálcákat a stadionból. A történet második részét a tervek szerint március 21-én teszik közzé.

Rowling egyébként éppen az elmúlt hetekben ígérte meg, hogy a jövőben többet fog írni kviddicsről a Pottermore-on, ha a rajongói a Twitteren támogatásukról biztosítják a skót rögbicsapatot. Ő maga akkor egy olyan sztorit tett közzé az oldalán, mely szerint a varázslóvilág már a 19. század óta a skót rögbiválogatottat támogatja, noha maguk a varázslók mugli sportokban nem vehetnek részt.

Forrás: HuffPost

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

KÖNYVHÉT
...

Ezt hallgasd a foci-vb után: Tíz meccs, száz év politika – Podcast Kele Jánossal

A foci-vb véget ért, de a Flair még mindig tartogat újabb részeket: Kele János futballszakíró is a vendégünk volt.

...

Kömlődi Ferenc jövőkutató: Az evolúció nem áll meg az embernél

Kömlődi Ferenccel az evolúció, a mesterséges intelligencia és a sci-fi kérdéseit jártuk körül.

...

Menekülés Újlipótból Manhattenbe – Köves Gábor és a New York-i viszketés

Megjelent Köves Gábor első regénye, az Apropó, New York – erről is beszélgettünk a Flair podcastben.

...

Test, hatalom és Kolozsvár – így épül fel a Tompa Andrea-univerzum

Valuska László Visy Beatrixszel beszélgetett frissen megjelent Tompa Andrea-monográfiájáról.

...

Függőség, traumák, eszképizmus: Tolvaj Zoltán harminc év szövegdzsungelét formálta regénnyé

Újabb elsőregényes a Flairben: hallgasd meg az epizódot!

...

Identitáskeresés Manhattan és a Lipótváros között – Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi közös regényt írtak!

A szerzőpárossal könyvheti podcastünkben, a Flairben beszélgettünk.