Irodalom, szex és bulizás (Jön a Margó 2012. június 7-10.)
Hírek 2012 margó2012

Irodalom, szex és bulizás (Jön a Margó 2012. június 7-10.)

.konyvesblog. | 2012. június 04. |

A MARGÓ Fesztivál immár második alkalommal színesíti Budapest kulturális életét négy napon át, június 7. és 10. között. Az Ünnepi Könyvhéttel párhuzamosan zajló rendezvény támogatója a kultúra minden területén otthonosan mozgó Bookline, amely az idén januárban életre hívott Shopline-webáruház vezető márkája.

A könyváruház és a fesztivál szervezői egy olyan programsorozatot hoztak létre, mely alkalmat teremt a magas kultúra és a populáris kultúra találkozására. Olyan fesztivált, ahol nem hagyományos módon találkozhat a szerző, az olvasó és a mű: bevonva a film, a színház és a zene rajongóit, képviselőit, alkotóit, kulturális központokat és műhelyeket. A Bookline és a Margó Fesztivál bebizonyítja, hogy az irodalom izgalmas és szórakoztató!

Megnyitó június 7-én 18.30-kor a Holdudvarban.

A fesztivál programjai: Háyland - Háy János író estje Mucsi Zoltánnal és Beck Zoltánnal, Szöveghullám a Dunánál - öt fiatal író: Csobánka Zsuzsa, Izsó Zita, Molnár Illés, Rhédey Gábor, Závada Péter felolvasóestje a Lánchíd lábánál, Kedvencek temetője slampoetry, ahol a szavak mesterei most évfordulós nagy magyar írókból merítenek ihletet többek között Závada Péter, Saiid, Ponza és MC Zeek, Momentán Plusz Kosztolányi - improvizációs előadás Kosztolányi ismerős idegenei nyomán, Szerelemtérkép - Nyáry Krisztián facebookos irodalmi-szerelmi történeteinek bulvárkulturális térképe Adytól Fedák Sáriig, Rájátszás - költők és zenészek párbaja költők és zenészek párbaja Grecsó Krisztiánnal, Karafiáth Orsolyával, Szálinger Balázzsal,Kollár-Klemencz Lászlóval, Beck Zoltánnal és Szűcs Krisztiánnal, Európai irodalom éjszakája - 18 kulturális intézet, 18 helyszínen, a TÁP Színház művészeinek rendhagyó felolvasó estje, Mozdulatművészet elméletben és gyakorlatban - a Mozdulatkórus verstánc estje, Szomszédok - bérháztörténetek, avagy kis éji irodalmi túra Garaczi László, Erdős Virág és a József Attila Kör íróinak előadásában, Buda vs. Pest - irodalmi kocsmakvíz, Egy perc, egy történet - Örkény kisfilmpályázat, rendhagyó tárlatvezetések a Petőfi Irodalmi Múzeumban, Magyarhangya-programok, Soundkitchen-koncertek és még sok minden más.

A legfontosabb: a programok ingyenesen látogathatók.

Hivatalos odalak: www.margofeszt.hu, http://www.facebook.com/margofeszt

Závada Péter verset olvas Ahol megszakad című köetétből.

Bartsch Kata telefonál, hogy Csinszkaként szerelmet valljon:

Színész Bob két aranyhallal járja a várost éjszaka:

Karafiáth Orsi 107 centi és fogyott egy csomót:

Szálinger Balázs vidéki, és nem csíp senki a seggébe:

Csobánka Zsuzsa a HÉV-vel küzd:

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

KÖNYVHÉT
...

A fiktív falu hóhérja – Vajna Ádám hollywoodi klisék nélkül mesél a középkorról / Flair #10

A Könyvhétnek vége, de a FLAIR podcast pörög tovább: hallgassátok meg beszélgetésünket Vajna Ádám költővel!

...

„A Könyvhét olyan, mint a falusi búcsú” – a Magvető Kiadó estjén jártunk

3528 oldalnyi friss megjelenést mutatott be a Magvető. Ott voltunk.

...

Maffia, instavilág és a brüsszeli bagett az Üveghattyúban – Beszélgetés Durica Katarinával / Flair #9

A Könyvhétnek vége, de a FLAIR podcastnak nincs: hallgassátok meg beszélgetésünket Durica Katarinával! 

...

Az olvasók megmentik a világot / Flair #8

Bezárt a Vigadó tér 18-as standja: a Flair podcastsorozat úgy fejeződik be, hogy a következő hetekben az előre felvett részekkel folytatódik. Hallgassátok meg a záróepizódot!

...

Űrverseny és hatalom a Kádár-korban / Flair #7

A 70-es évek űrversenyébe helyezett történet egy csillagász morális dilemmáin mutatja be az egyén és a hatalom viszonyát. 

...

Vérszerződést kötünk, hogy komfortzónán kívüli könyveket olvasunk! / Flair #6

A Vigadó tér 18-as standjánál az olvasó podcasterek vakmerő kihívásra vállalkoznak: álkapcsolatok, escortnapló és feminista fantasy. Hallgassátok!