Hírek ray bradbury

451: internetes hibakód lehetne Ray Bradbury-ből

Rostás Eni | 2012. június 28. |

Tim Bray, a Bradbury-rajongó szoftverfejletsző internetes hibaüzenetben emlékezne meg kedvenc szerzőjének kultikus antiutópia-regényéről, a Farenheit 451-ről. A tervek szerint a hibaüzenet azokon az oldalakon bukkanna fel, amelyek valamilyen jogi ok miatt nem elérhetők. A javaslatot az ilyen ügyekben kompetens Internet Engineering Task Force vitatja majd meg július végi találkozóján.

Bray elmondta, hogy akkor sem lenne meglepve, ha nem fogadnák el az ötletét, hiszen könnyen lehet, hogy a 451-es kód bevezetése technikai akadályokba ütközne, és műszakilag kivitelezhetetlen lenne.

De vajon mit szólna ehhez a nem épp internetrajongó hírében álló Bradbury? Az alig pár hete elhunyt író egy korábbi interjúja során kijelentette, hogy az internet nem más, mint egy nagy zavaró, és cseppet sem valóságos figyelemelterelés. Fel akarják tenni a könyvem a Yahoora? Tudja mit mondtam nekik? Menjenek a pokolba! – fakadt ki az internet ellen 2009-ben, most mégis a 451-es hibakód őrizné az emlékét.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

MARGÓ
...

„Ahonnan én jövök, ott nem írnak könyveket” – Bruno Vieira Amaral portugál íróval beszélgettünk

Hogyan határoz meg minket a származásunk? És mit jelent újraírni a múltat? A portugál Bruno Vieira Amarallal beszélgettünk. 

...

Hol találkozik a foci és a gaming az irodalommal? Interjú Tonio Schachinger osztrák sztárszerzővel

Mi a közös a számítógépes játékokban, a fociban és a könyvekben? Tonio Schachinger elárulja.

...

Babarczy Eszter: Volt egy apám, aki nem volt, és volt egy apám, aki félelmetes volt

Babarczy Eszter mesélt betegségről, gyászról és őszinte szeretetről. Interjú.

...

Moa Herngren svéd író: Nem mi választjuk az anyósunkat

Mozaikcsaládok, hétköznapi drámák, párhuzamos igazságok és szembenézés a legnagyobb félelmekkel. Interjú a világhírű szerzővel.

...

Londoni zenész unokája írta meg a budapesti zongorista filmbe illő történetét

Egy mágikus erejű zongora és egy hihetetlen, de igaz történet: Roxanne de Bastion az Őszi Margón.

...

Pajor Tamás: Pályatársaim erős virtuális pofonokkal józanítottak ki

Milyen egy későn jött dackorszak? Miért nincs a művészetnek feladata? Pajor Tamás Veiszer Alindával beszélgetett a Margón.