Donau Lounge - Irodalom és kultúra a Duna-térség országaiból

.konyvesblog. | 2013. november 19. |

A Publishing Hungary Program következő állomása november 21-24. között a Bécsi Nemzetközi Könyvvásár (BUCH WIEN) lesz, melyen hazánk második alkalommal képviselteti magát. A Balassi Intézet – Collegium Hungaricum Bécs évek óta következetesen foglalkozik a Duna-térség kulturális összefüggéseivel. Az intézet által létrehozott kooperációs platform, a Dunai Kulturális Klaszter (Danube Cultural Cluster) eddigi legnagyobb vállalkozása a DONAU LOUNGE program, amely összhangban van az EU Duna Régió Stratégiájával is.

A DONAU LOUNGE keretében immár második alkalommal találkozhat a bécsi közönség a régió íróival, a legújabb művekkel és a Dunához kapcsolódó aktuális témákkal a BUCH WIEN nemzetközi könyvvásáron. A DONAU LOUNGE saját standdal jelentkezik, ahol a programok túlnyomó része zajlik majd, s ahol szinte minden Duna-menti országból lesznek vendégek. A tartalom és a lounge arculata egyaránt ugyanazt a célt követi: a szervezők a kultúrán keresztül szeretnének több párbeszédet, több toleranciát és több együttműködést a Duna-térségben.

A DONAU LOUNGE időközben a folyón magán messze túlmutató kulturális védjeggyé is vált, hiszen az év folyamán Lembergben (Ukrajna) és Marosvásárhelyen (Románia) is vendégeskedett, 2014-ben pedig Bukarestben, Ulmban, Lembergben és ismét Bécsben kerül majd megrendezésre. A színpadon ezúttal 11 Duna menti ország 40 szereplője fordul meg, de a felolvasásokon kívül pódiumbeszélgetésekre is sor kerül majd. Megtudhatjuk, hogy mik azok a bécsi „irodalmi hangséták”, beszélgetünk a térség kulturális egyet- és félreértéseiről, megkezdjük a száz évvel ezelőtti első világháborúra történő emlékezés-diskurzust és bemutatkozik a „Duna” Írói Ösztöndíjas Program is.

Az irodalmi életet a Duna-térségből ezúttal Ausztriából, Bosznia-Hercegovinából, Bulgáriából, Csehországból, Horvátországból, Németországból, Romániából, Szerbiából, Szlovákiából, Szlovéniából és Magyarországról érkező írók képviselik.

A magyar irodalmi és szellemi életet Kemény István, Schein Gábor, Kulcsár Szabó Ernő, Darvasi László, Spiró György és Buda György képviselik majd, Bánffy Miklós művét pedig Oplatka András mutatja be a DONAU LOUNGE programjában.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

KÖNYVHÉT
...

Értelmiségi pokoljárás Péterfy Gergellyel – Dante, a digó és a pesti svihák / Flair #12

Péterfy Gergely megírta Digó című regényét egy kiégett értelmiségiről, aki megjárja a poklot. Podcast.

...

Magány, szorongás és a „mindent kipróbálni” frusztrációja – Adorjáni Panna első regényéről / Flair #11

Mihez kezd egy generáció, ha a szülőktől örökölt értékeket nem érzik magukénak? Hallgasd a Flairt!

...

A fiktív falu hóhérja – Vajna Ádám hollywoodi klisék nélkül mesél a középkorról / Flair #10

A Könyvhétnek vége, de a FLAIR podcast pörög tovább: hallgassátok meg beszélgetésünket Vajna Ádám költővel!

...

Maffia, instavilág és a brüsszeli bagett az Üveghattyúban – Beszélgetés Durica Katarinával / Flair #9

A Könyvhétnek vége, de a FLAIR podcastnak nincs: hallgassátok meg beszélgetésünket Durica Katarinával! 

...

Az olvasók megmentik a világot / Flair #8

Bezárt a Vigadó tér 18-as standja: a Flair podcastsorozat úgy fejeződik be, hogy a következő hetekben az előre felvett részekkel folytatódik. Hallgassátok meg a záróepizódot!

...

„A Könyvhét olyan, mint a falusi búcsú” – a Magvető Kiadó estjén jártunk

3528 oldalnyi friss megjelenést mutatott be a Magvető. Ott voltunk.