Adománygyűjtő vacsorával segítenék a JAK-ot

Adománygyűjtő vacsorával segítenék a JAK-ot

.konyvesblog. | 2016. december 07. |

Fotó: Győrfi Kata (forrás)

December 10-én adománygyűjtő vacsorát rendeznek, melynek bevételéből a szervezők a József Attila Kört támogatják majd.

"Szervezetünk anyagi gondjai idén a mindennapi működésünket tették kérdésessé. Ennek ellenére hisszük, hogy a JAK 35 éves önálló működésével, több mint 300 tagjával és több mint 200 megjelentetett kötetével, érdekképviseleti, műfordító, programszervező tevékenységével a kortárs irodalom kiemelkedő iskolája, és a jövőben is képes lesz fenntartani az eddig elért sokarcúságát és függetlenségét. Azért, hogy a következő évet is túlélhessük, elindítjuk forrásszerző programjainkat"

- áll a JAK közleményében.

A vacsorát december 10-én a Tűzoltó utcai Élesztőben tartják, melyen megjelennek a JAK ügyeit támogató alkotók, barátok és kollégák, mások mellett Czinki Ferenc, Garaczi László, Krusovszky Dénes, Nagy Ildikó Noémi, Németh Gábor, Pion István, Szegő János, Valuska László. A főszakács P. Horváth Tamás lesz. A programok már délután felolvasásokkal, irodalmi kvízzel elkezdődnek. A résztvevők 4000 Ft támogatói jegy megvásárlásával segítik a JAK fennmaradását, valamint a helyszínen lehetőségük nyílik egyéb módon is támogatni a szervezetet. Az est bevételét a rendezvény és a József Attila Kör működési költségeire fogják fordítani.

Időpont: 2016. december 10., szombat, 15:00–20:00
Helyszín: Élesztő (1094 Budapest, Tűzoltó u. 22.)

További infóért katt IDE!

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

TAVASZI MARGÓ
...

Terék Anna: A háborúban nincs jó és rossz oldal

Fel lehet-e dolgozni a traumákat? Mit okoz a családban a hallgatás?

...

Anyaság, istenek és önbizalom – Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna a Margón

Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna páros kötetbemutatója a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon, ahol a születésé, újrafelfedezésé és az isteneké volt a főszerep.

...

Szántó Áron első regényében a bakonyi boszorkányok és a punk találkozik

Szántó Áron első regényében egy bakonyi zsákfalu hétköznapjai rémálommá válnak, még a buszvezető sem emberi lény.

...

Fehér Renátó: Vissza kell szereznünk a szeretet és a szolidaritás jogát

Hol a kiút a „szégyen és megvetés” szigetéről? A Tavaszi Margón mutatták be Fehér Renátó első regényét.

...

drMáriás: Ha kicsúszok a kanonizációból, akkor sem olyan nagy a baj

Milyen a rendszerhez alkalmazkodó ember tudatállapota? És ki az a Szabó Rozália? 

...

Emlékezés és AI – Németh Gábor korai művei új jegyzetekkel térnek vissza

Bemutatták a Tavaszi Margón Németh Gábor Elnézhető látkép című kötetét, amely az életmű első három kiadványát foglalja egybe.