A jég és Vlagyimir Szorokin is Drezdába látogat

A jég és Vlagyimir Szorokin is Drezdába látogat

.konyvesblog. | 2019. október 28. |

A drezdai HELLERAUban lesz a Proton Színház A jég című előadásának németországi bemutatója; ez alkalomból a regény írója, Vlagyimir Szorokin is Drezdába érkezik, hogy eredeti nyelven, azaz oroszul olvasson fel a 2003-ban megjelent könyvéből.

"Szorokin A jég című regénye alapmű. Azt állítja, hogy minden ideológia tud egyszerre pozitív és negatív lenni, attól függően, hogy ki használja, kinek a tulajdonában van. Ez egy tökéletes metafora minden politikai irányzatot illetően, de akár a vallásra és annak működésére is. Egy olyan metafora, mint Richard Wagner gyűrűje"

– nyilatkozta Mundruczó Kornél, az előadás rendezője.

A HELLERAUban 2019. október 24-november 2. között rendezik meg a 89/19 – Vorher/Nachher (Előtte/Utána) fesztivált, amely a berlini fal leomlása óta eltelt időszakot, azon belül is a múltfeldolgozás, a jelen analízise és a jövővízió témáit vizsgálja művészeti szempontból egy társadalmi átalakulások és átrendeződések sújtotta korban. A jég november 1-jén és 2-án lesz látható.

Forrás: Proton

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

MARGÓ
...

Hol találkozik a foci és a gaming az irodalommal? Interjú Tonio Schachinger osztrák sztárszerzővel

Mi a közös a számítógépes játékokban, a fociban és a könyvekben? Tonio Schachinger elárulja.

...

Babarczy Eszter: Volt egy apám, aki nem volt, és volt egy apám, aki félelmetes volt

Babarczy Eszter mesélt betegségről, gyászról és őszinte szeretetről. Interjú.

...

Moa Herngren svéd író: Nem mi választjuk az anyósunkat

Mozaikcsaládok, hétköznapi drámák, párhuzamos igazságok és szembenézés a legnagyobb félelmekkel. Interjú a világhírű szerzővel.

...

Londoni zenész unokája írta meg a budapesti zongorista filmbe illő történetét

Egy mágikus erejű zongora és egy hihetetlen, de igaz történet: Roxanne de Bastion az Őszi Margón.

...

Pajor Tamás: Pályatársaim erős virtuális pofonokkal józanítottak ki

Milyen egy későn jött dackorszak? Miért nincs a művészetnek feladata? Pajor Tamás Veiszer Alindával beszélgetett a Margón.

...

Czakó Zsófia új regényében anyák és lányaik próbálják megérteni egymást

Hogyan lesznek a legközelebbi családtagokból távoli rokonok? Czakó Zsófia legújabb regényéből kiderül.