Általános cikkek

Megérkezett az olvasható internet

szomszédúr | 2009. március 04. |

Mi érdekel bennünket egy cikkből, blogposztból, tanulmányból, szépirodalmi műből a weben? Hát természetesen a szöveg, nem pedig a körülötte villódzó bannerek, a fejléc, az ilyen-olyan oldaldobozok és társaik. De szerencsére itt van az Arc90 kísérleti projektje, a Readability, ami szinte bármiről lehántja a csiricsáré körítést, és a lényeget gyakorlatilag egy jól olvasható könyvlappá alakítja. Be kell állítani a szívünknek kedves betűnagyságot, elrendezést, és a gombot a könyvjelzőink közé húzni, onnantól fogva bármilyen weboldalon nyomunk rá, azt ilyen formátumban fogjuk látni. Például itt egy Index-cikk:

Persze sok oldalon - így az Indexen is - a nyomtatási kép hasonló elrendezést ad, de ilyen funkció nincs minden szájton, és ezek a talpas betűk különben is sokkal szebbek. Az egyetlen furcsaság, hogy a címeket az angolszász szokásnak megfelelően átírja csupa nagy kezdőbetűre, ezt el kell nézni / meg kell szokni. (via Metafilter)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

KÖNYVHÉT
...

Identitáskeresés Manhattan és a Lipótváros között – Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi közös regényt írtak!

A szerzőpárossal könyvheti podcastünkben, a Flairben beszélgettünk.

...

Húsbányászat az űrben és kapitalizmuskritika: Markovics Botond mesél új sci-fi regényéről!

Jó hírünk van: a Flair még mindig nem ért véget!

...

Lehet-e örökölni a honvágyat? – Purosz Leonidasz mesél görög hátteréről / Flair #18

A Könyvhét utolsó, esős napján Purosz Leonidasz mesél legújabb, Honvágy című kötetéről. Hallgassátok a Flairt!

...

Babonák, titkok, kétfejű bárányok és Partium – Bemutatkozik Horváth Adél első regénye / Flair #17

Milyen furcsa lények és hiedelmek élnek egy kis faluban? A Vigadó tér 18-as standnál Bakó Sári vendége Horváth Adél.

...

Visszaszerzett nyelv: Csepelyi Adrienn a népi-urbánus lét békéjéről / Flair #15

A Vigadó téri stúdióban, Zámbó Jimmyvel a háttérben Csepelyi Adrienn mesél új tájszólásról, stigmákról, hazatérésről. Flair podcast, hallgassátok!

...

Skandináv krimik, királyi „fun factek” és klasszikusok – Tekla könyvei / Flair #14

Milyen út vezet a skandináv krimiktől a klasszikusok szeretetéig? Ez itt újra a Flair!