A világ legnagyobb könyvklubját indította a Facebookon Zuckerberg

.konyvesblog. | 2015. január 05. |

Kép forrása

Itt az új év első kihívása, melyet maga Mark Zuckerberg indított. A Facebook-alapító létrehozta A Year of Books elnevezésű internetes könyvklubot, melynek felületén kéthetente egy-egy új olvasmányt vitatnak meg az érdeklődők. Az olvasmányt mindig Zuckerberg választja ki, de lehet neki javasolni könyveket. A Facebook-alapító azt szeretné, ha a kiválasztott könyvekkel még többet tanulhatnánk egymás kultúrájáról, vallásáról, a történelemről, az új technológiákról.

Az első könyv Moisés Naím The End of Power című kötete, amely a hatalom, a hatalmi központok eltolódásait és változásait veszi górcső alá. Az online könyvklubhoz eddig 122 ezren csatlakoztak.

Forrás: BuzzFeed

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

2025 november 15.
Budapest Music Center
Mátyás utca 8.

Első alkalommal rendezi meg nonfiction könyvfesztiválját, a Futurothecát a Könyves Magazin. 2025. november 15-én a Budapest Music Centerben fellép a brit szám- és nyelvzseni Daniel Tammet, az időtudatos norvég geológus, Reidar Müller, a dán klímapszichológus, Solveig Roepstorff és a spanyol sztár agysebész, Jesús Martín-Fernández, Orvos-Tóth Noémi és Meskó Bertalan. Az olvasás segít megérteni összetettebb kérdéseket, problémákat vagy folyamatokat, amelyek a jövőnket alakítják. A Futurotheca – A jövő könyvtára olyan témákat, szerzőket és könyveket emel a fesztivál középpontjába, amelyek megismerésével olvasóként alakíthatjuk a jövőnket.

Program

Támogatók